امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148798
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: 112
به گزارش پیروان مــوعـــود، سیدابوالحسن موسوی زاده در این جلسه برگزاری سه شورای راهبردی، فرهنگی- اجتماعی و معارف اسلامی را ماموریت جدید معاونت امور ...

به گزارش پیروان مــوعـــود، سیدابوالحسن موسوی زاده در این جلسه برگزاری سه شورای راهبردی، فرهنگی- اجتماعی و معارف اسلامی را ماموریت جدید معاونت امور مجلس واستان ها در دور جدید فعالیت های سازمان صدا و سیما بیان کرد و افزود: هدف عمده برگزاری این شوراها بهره گیری از خرد جمعی و نظرات نخبگان در تدوین راهبردها و سیاست های محتوایی و رسانه ای است.

قائم مقام معاون امور مجلس و استان های صدا و سیما حساسیت مباحث مذهبی و معارفی را با توجه به گستردگی اقوام و اقلیت های دینی سراسر کشور یادآور شد و افزود: ساماندهی کارشناسان معارفی شبکه های ملی و استانی و برنامه ریزی محتوایی این برنامه ها از طریق استخراج موضوعات کاربردی می بایست در اولویت اقدامات این شورا قرار گیرد.

حجت السلام محمد تقی شریعت زاده مشاور معاون و دبیر شورای معارف اسلامی نیز وحدت فرق اسلامی و تقویت آموزه های دینی را از طریق تولید خلاقانه برنامه های معارفی میسر دانست و گفت: در شورای معارف مراکز استان ها سیاست های کلان برنامه سازی در حوزه معارف دینی بازنگری و با تشکیل شوراهای معارف مناطق پنجگانه مراکز صدا و سیما ارتباط با آنها برای تحقق اهداف پیش بینی شده ،کاربردی تر خواهد شد.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضاء نظرات خود را در خصوص وضعیت برنامه های معارفی و ارتقاء محتوایی آن ها بیان نمودند که پرهیز از کلی نگری در تدوین سیاست ها، تعیین مولفه های تبلیغ دینی، توجه به نیاز و میل مردم در انتخاب موضوعات معارفی، پرهیز از کلیشه گرایی و عوام زدگی و تخصصی شدن برنامه سازان معارفی از مهمترین محورهای پیشنهادی آنان بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها