امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148817
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۹
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پیروان مــوعـــود، صبح پنج شنبه 28 اسفند ماه، مراسم سال جدید شمسی با حضور محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی کشورمان در اتریش و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پیروان مــوعـــود، صبح پنج شنبه 28 اسفند ماه، مراسم سال جدید شمسی با حضور محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی کشورمان در اتریش و دکتر سلیمان الهربیش مدیر عامل صندوق اوپک(the OPEC fund for international development) و 120 تن از کارکنان این مرکز بین‌المللی در شهر وین طی مراسمی به صورت رسمی و ویژه برگزار شد.

در این گردهمایی بین المللی ، ابتدا گروهی از کارکنان خارجی این مرکز در یک جمع‌خوانی،  نوروز را به عنوان یک آیین در حوزه تمدن ایرانی، به حاضران تبریک گفتند و به دنبال آن در خصوص نوروز و آیین آن در حوزه تمدنی ایران، سخنرانی کوتاهی ارائه شد. 

مراسم یاد شده به رسم هر سال ، به همت جمعی از کارکنان عالی رتبه ایرانی مستقر در این مرکز ، تدارک دیده شده بود و تمامی مدیران آن به احترام سال جدید ایرانی در مراسم یاد شده حضور یافتند.

بر اساس این گزارش مراسم سال نو به همت تمامی کشورهای حوزه نوروز با تدارک و هماهنگی سفیر کشور افغانستان در وین – که به شکل دوره‌ای این وظیفه را بر عهده داشت -در مقر سازمان ملل در وین برگزار گردید.
در این مراسم کشورهای حوزه نوروز به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم مشترک این حوزه بزرگ تمدنی پرداختند.

محمدرضا وصفی متولد 1343 در تهران و تحصیلکرده دکترای فرهنگ و تمدن است. وی پیش از این مدیریت دفتر تشکل‌ها و مجامع فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشت.

وصفی در کارنامه خود حضور در نمایشگاه کتاب و مدیر کمیته بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران را دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار