امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14882
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۱
تعداد بازدید: 218
محمود رسولی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره ‌وصول مطالبات شرکت فرودگاه‌های کشور از ایرلاین‌ها، تصریح کرد: شرکت ...

محمود رسولی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره ‌وصول مطالبات شرکت فرودگاه‌های کشور از ایرلاین‌ها، تصریح کرد: شرکت فرودگاه‌های کشور ارگانی درآمد‌-هزینه‌ای است و منابع مالی آن از محل ارائه خدمات فرودگاهی به ایرلاین‌ها داخلی، ایرلاین‌های خارجی و اجاره اماکن به شرکت‌های هواپیمایی تأمین می‌شود.

وی درباره بدهی ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌های کشور و نحوه پرداخت بدهی‌ها، اضافه کرد: به دنبال راهکاری هستیم تا با رایزنی وزیر راه و شهرسازی به بهترین وجه روشی را برای وصول مطالبات از ایرلاین‌ها پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌ تصریح کرد: سال 90 میزان بدهی ایرلاین‌‌ها به شرکت فرودگاه‌های کشور حدود 145 میلیارد تومان بود این رقم انباشته شد و در سال 91 به 170 میلیارد تومان و سپس 200 میلیارد تومان افزایش یافت. 

رسولی‌نژاد تصریح کرد: امروز و در حال حاضر ایرلاین‌ها حدود 250 میلیارد تومان بدهی به شرکت فرودگاه‌های کشور دارند که یک سوم این رقم از آنها چک و اوراق بهادار دریافت شده است و بقیه ارقام نیز به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه محاسبه ‌می‌شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌ تصریح کرد: قبلاً مقرر شده بود بدهی شرکت‌های هواپیمایی تا قبل از سال 91 به صورت تقسیط پرداخت شود و ایرلاین‌ها بدهی خود را در سال 91 به صورت نقدی پرداخت کنند اما این اتفاق رخ نداد.

رسولی‌نژاد با بیان اینکه در وصول مطالبات از شرکت‌های هواپیمایی به اهداف موردنظر نرسیده‌ایم، تصریح کرد: البته شرکت‌های هواپیمایی هم به شرکت فرودگاه‌ها در پرداخت بدهی خود کم ‌لطفی می‌کنند زیرا بالأخره آنها هم درآمد‌هایی دارند اما بدهی‌های خود را پرداخت نمی‌کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌ توضیح داد: ‌ایرلاین‌ها مبلغی بدهی به شرکت فرودگاه‌های کشور دارند اما از آن طرف درآمد‌هایی نیز دارند؛ شرکت‌های هواپیمایی بخشی از درآمد خود را از محل فروش بلیت به مسافر، کسب می‌کنند و بخشی نیز تعرفه مسافری است که هنگام پرواز از مسافران دریافت ‌می‌شود.

رسولی‌نژاد تصریح کرد: بدهی ایرلاین‌ها هر روز انباشته ‌و موجب می‌شود شرکت فرودگاه‌های کشور نیز در ارائه خدمات با مانع مواجه شود زیرا ما نیز به عنوان یک شرکت درآمد-هزینه‌ای، از محل همین درآمدها خدمات فرودگاهی ارائه می‌دهیم البته با این وجود سعی می‌کنیم در ارائه خدمات هیچ کوتاهی رخ ندهد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌ با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و آسمان سه شرکتی هستند که بیشترین بدهی‌ به شرکت فرودگاه‌ها ‌دارند، اضافه کرد: بالاخره ایرلاین‌هایی که ناوگان بزرگتری دارند بدهی بیشتری نیز دارند.

وی افزود: با وجود این میزان بدهی‌ها، خدمات ناوبری و پروازی به شرکت‌های هواپیمایی به هیچ وجه کم نشده است.

رسولی‌نژاد درباره بدهی ایرلاین‌های خارجی به این شرکت تصریح کرد: طلب ما از ایرلاین‌های خارجی نیز رقم جداگانه‌ای است، اما شرکت‌های خارجی اغلب بدهی‌های خود را به موقع پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌ تأکید کرد: امیدواریم با تدابیر ویژه، این میزان بدهی ایرلاین‌‌های داخلی به‌موقع وصول شود.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها