امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148835
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 210
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش ماهانه خود در مورد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش ماهانه خود در مورد روند اجرای برنامه اقدام مشترک را منتشر کرده و در آن بار دیگر تائید کرد که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است.

برنامه اقدام مشترک توافق موقتی است که سوم آذر سال گذشته در شهر ژنو سوئیس میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد. بر اساس بندی از این توافق، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان مأمور نظارت بر حسن اجرای توافق، تعیین شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، آقای آمانو بر همین اساس هر ماه گزارشی را در مورد روند اجرای موارد هسته‌ای توافق موقت، منتشر می‌کند. وی در تازه‌ترین گزارش خود که امروز منتشر شده، نوشته است که تهران منطبق با توافق موقت، بالاتر از 5درصد غنی‌سازی اورانیوم انجام نداده است.

وی همچنین تصریح کرده است که ایران «پیشرفت بیشتری» در فعالیت‌های خود در تأسیاست غنی‌سازی و رآکتور آب سنگین اراک نداشته است.

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و 6 کشور از روز یکشنبه در شهر لوزان سوئیس با حضور وزیران خارجه ایران و آمریکا آغاز شده و انتظار می‌رود تا روز شنبه نیز ادامه داشته باشد.

 

برای دریافت خبرنامه مذاکرات هسته‌ای، اینجا را کلیک کنید.

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها