امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148845
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۵۷
تعداد بازدید: 168
به گزارش گروه سیاسی پیروان مــوعـــود، سید یاسر جبرائیلی، کارشناس پرونده هسته‌ای در گفت‌گویی با خبرگزاری نسیم درباره بررسی طرح جدید تحریم ...

به گزارش گروه سیاسی پیروان مــوعـــود، سید یاسر جبرائیلی، کارشناس پرونده هسته‌ای در گفت‌گویی با خبرگزاری نسیم درباره بررسی طرح جدید تحریم که از سوی سنا دنبال می‌شود، گفت: این طرح نشان می‌دهد قوه مجریه آمریکا عملاً هیچ اختیاری برای لغو تحریم‌ها ندارد و کنگره در این باره تصمیم گیرنده اصلی است.

وی با بیان این که بر اساس این طرح، هرگونه توافق نهایی با ایران باید شامل معکوس کردن (reverse) روند توسعه تمامی زیرساخت‌های هسته‌ای از جمله تاسیسات غنی سازی و نیز اجرای تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت توسط ایران باشد، افزود: طرح کنونی با بی‌شرمی تمام از یک سو همه بخش‌های راهبردی ایران را مشمول تحریم کرده و از سوی دیگر، پروژه انتقال گاز به اروپا از ایران را از تحریم مستثنی کرده است.

این کارشناس پرونده هسته‌ای خاطر نشان کرد: بر اساس این طرح، در صورت توافق نهایی مورد نظر کنگره، خبری از لغو تحریم‌ها نخواهد بود، بلکه به رئیس جمهور اختیار داده شده که فقط مفاد این طرح و ـ نه تحریم‌های قبلی- را به مدت یک سال با قابلیت تمدید، تعلیق کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها