امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14888
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۱
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن نامی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و فناوری ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن نامی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جهاد دانشگاهی اظهار داشت: زیرساخت‌های ارتباطی ایران در سطح منطقه عالی است و با اجرای قانون برنامه پنجم می‌توانیم به سطح بالاتری ارتقاء یابیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در حال حاضر در اینترنت وضعیت نسبتاً خوبی داریم که با عبور خط EPEG که فاز اول آن به بهره‌برداری رسید، وضعیت بهبود خواهد یافت.

وی گفت: ظرفیت فاز دوم EPEG برای ترانزیت ترافیک از فاز اول بیشتر خواهد بود.

وی گفت: ایران وارد بهره‌برداری از نسل 3 تلفن همراه شده و در آینده نزدیک نیز از نسل 4 تلفن همراه بهره‌برداری خواهد کرد که ظرفیت قابل توجهی برای صنعت ICT ایجاد می‌شود.

نامی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به زودی در 6 هزار و 222 روستای دیگر دفتر خدمات ارتباطی (دفتر ICT روستایی) ایجاد خواهد شد و در این مرحله از سازمان‌های دیگر نیز دعوت شده تا طرح‌های خود را برای رونق هر چه بیشتر دفاتر ارائه کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ایران دارای 64 هزار و 73 روستا است که در 44 هزار روستا پوشش تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت وجود دارد.

نامی ادامه داد: باقی این تعداد، روستاهای با کمتر از 20 خانوار سکنه هستند که احتمالاً در ماه آینده 10 هزار روستای دیگر به این طرح اضافه خواهند شد و به این ترتیب اکثر روستاهای کشور دارای ارتباط می‌شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها