امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148927
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: 326
فرشید سیاری مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پیروان مــوعـــود، با تأکید بر اینکه نظارت مستمر ...

فرشید سیاری مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پیروان مــوعـــود، با تأکید بر اینکه نظارت مستمر برای فعالیت مراکز اسکان فرهنگیان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: نظارت قبل از اسکان، در زمان اسکان و بعد از برنامه اسکان نوروزی فرهنگیان انجام می‌شود.

* بیمه مسئولیت مدنی اماکن و عوامل اجرایی مراکز اسکان فرهنگیان

سیاری با بیان اینکه بیمه مسئولیت مدنی اماکن و عوامل اجرایی در طول مدت اسکان نوروزی فرهنگیان انجام می‌شود، افزود:‌ اگر خدایی ناکرده در اماکن متعلق به آموزش و پرورش حادثه‌ای رخ دهد و بر اساس رأی مرجع قضایی،‌ مسئولان آموزش و پرورش مقصر حادثه باشند، این بیمه جبران خسارت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته یک حادثه جزئی رخ داده بود، ادامه داد: این موضوع در محل، رسیدگی شد و مورد قابل توجهی نیز نبود، البته امسال تدابیر لازم از نظر ایمنی اندیشیده شده است و امیدواریم اتفاق ناگواری برای میهمانان فرهنگی روی ندهد.

* اهدای بسته‌های فرهنگی به میهمانان نوروزی/تشکیل کمیته بحران داخلی

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اهدای بسته‌های فرهنگی به میهمانان نوروزی خبر داد و گفت:‌ اهدای بسته‌های تبلیغی و برپایی نمایشگاه در پایگاه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان از جمله برنامه‌های فرهنگی است.

وی از تشکیل ستاد بحران داخلی خبر داد و بیان داشت: این ستاد با همکاری شبکه بهداشت و درمان، اورژانس و مراکز درمانی آموزش و پرورش فعالیت می‌کند.

* پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان ممنوع است

سیاری با بیان اینکه در سال گذشته در برخی مناطق میهمان‌پذیر با افزایش میهمانان مواجه بودیم و مجبور شدیم از شهرهای اقماری نیز استفاده کنیم که اصفهان، شیراز، بوشهر، هرمزگان، شهر مقدس مشهد و قم از جمله این شهرها بودند.

وی در خصوص فعالیت مدارس غیر دولتی به عنوان ستادهای اسکان نیز گفت: این مدارس باید از طریق شبکه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان میهمان پذیرش کنند و اگر چنین برنامه‌ای انجام نشود با تخلفات برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه طی بخشنامه‌ای پذیرش افراد غیر از پرسنل وزارت آموزش و پرورش و خانواده‌های آنها در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان ممنوع اعلام شده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی مصوبه‌ای داشت که به خاطر رونق مراکز گردشگری، هتل‌ها و اماکن اقامتی، مدارس صرفاً باید فرهنگیان را پذیرش کنند که این موضوع بخشنامه شده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  ادامه داد: هتل‌ها باید به حدی جاذبه داشته باشند که فرهنگیان علاقه‌مند به استفاده از آنها باشند اما تناسبی بین خدمات و قیمت نیست در نتیجه مردم به سراغ مدارس می‌روند.

وی تأکید کرد: بخشنامه‌ای داشتیم که به جز مواقع اضطرار و اعلام ستاد خدمات سفر، مدارس افراد غیر از پرسنل آموزش و پرورش را پذیرش نکنند و حتی اجازه نصب چادر در مدارس نیز وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها