امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148942
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۴
تعداد بازدید: 390
به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، الون ماسک مدیرعامل شرکت تلسا که چنین وعده ای داده می گوید ساخت خودروی مذکور گام بلندی به سوی حذف راننده از ...

به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، الون ماسک مدیرعامل شرکت تلسا که چنین وعده ای داده می گوید ساخت خودروی مذکور گام بلندی به سوی حذف راننده از اتومبیل ها و هوشمندسازی آنهاست.

البته احتمال می رود این قابلیت کماکان محدود به جاده های اصلی یا همان بزرگراه ها باشد و در جاده های فرعی و باریک رانندگان باید خود شخصا خودروهایشان را کنترل کنند.

به گفته الون ماسک به روزرسانی نرم افزاری خودروی Model S sedans چنین قابلیتی را به آن اضافه خواهد کرد. البته هنوز پرسش های زیادی در مورد قانونی بودن یا قانونی نبودن این نوع رانندگی و همین طور هوشمندی چنین خودروهایی و میزان اعتمادپذیری آنها وجود دارد.

در حال حاضر برخی ایالات امریکا و برخی کشورها در حال تصویب قوانینی در این زمینه هستند، اما در هیچ یک از آنها هنوز مجوز کاملی برای این کار صادر نکرده اند. سازندگان این خودروها هم می گویند در این تولیدات چیزی در تضاد با قوانین موجود وجود ندارد. از جمله دیگر شرکت هایی که در این زمینه در تلاشند می توان به Mercedes-Benz، Infiniti  و Honda اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار