امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14897
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۱
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس تهران در چهارمین روز از رکوردشکنی‌های خود با افزایش 450 واحدی در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس تهران در چهارمین روز از رکوردشکنی‌های خود با افزایش 450 واحدی در جایگاه 48 هزار و 783 واحد تثبیت شد.

بر همین اساس، ارزش بازار طی هفته اخیر با 5 هزار واحد افزایش از 230 هزار میلیارد تومان فراتر رفته و به رقم 232 هزار میلیارد و 129 میلیون تومان فراتر رفته است.

بر همین اساس، ارزش معاملات امروز بورس اوراق بهادار با جابجایی 189 میلیون برگه سهم به 630 میلیارد تومان رسید.

برهمین اساس ملی صنایع مس ایران با 94 واحد، پالایش نفت اصفهان با 88 واحد، پتروشیمی فن‌آوران با 75 واحد، بانک ملت با 41 واحد و بانک پاسارگاد با 38 واحد مثبت بر روند شاخص کل تاثیر مثبت گذاشتند؛ اما در این میان دو شرکت پتروشیمی پردیس و صنایع پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس به ترتیب با 34 و 58 واحد منفی بر روند شاخص تاثیرگذار بودند.

بر اساس این گزارش، طبق گفته برخی از کارشناسان بازار، معامله گران باید به دور از هیجان و با مطالعه دقیق پارامترهای تاثیرگذار نسبت به خرید و فروش اقدام کنند و دورنمای آینده اقتصادی را با توجه به واقعیات بازار در رشد سهام شرکت‌ها تاثیر دهند.

شایان آرانی، کارشناس ارشد بازار سرمایه همچنین در این باره معتقد است: انتظار روانی در بسیاری از مواقع می‌تواند عامل مثبت و منفی باشد. اگر دورنمای کلی سهام یک شرکت منفی شود، نسبت به آینده آن تأثیر منفی خواهد گذاشت. واقعیت‌های رخ داده و انتظارات روانی دو محرک اصلی نوسان بازار به شمار می‌رود و سهامداران به دور از هیجان و با مطالعه تأثیر دورنمای آینده بر ارزش سهام شرکت‌ها، تصمیم بگیرند.

به گزارش فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار از ابتدای سال جاری از 38 هزار واحد آغاز و با گذشت 3 ماه، چیزی حدود 10 هزار واحد رشد داشته است که از این میزان 3 هزار واحد مربوط به 4 روز گذشته معاملات می‌شود.

همچنین در این مدت، ارزش روز کل بازار سرمایه، از 227 هزار میلیارد تومان با بیش از 5 هزار میلیارد تومان افزایش به رقم 232 هزار میلیارد و 100 میلیون تومان فراتر رفته است.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها