امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148976
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 181
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، 9 دانشجوی انگلیسی‌تبار رشته پزشکی یه سوریه سفر کرده و به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند. بر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، 9 دانشجوی انگلیسی‌تبار رشته پزشکی یه سوریه سفر کرده و به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، این گروه همگی بین 20 تا 30 سال سن داشته‌اند و در کشور سودان مشغول تحصیل در رشته پزشکی بوده‌اند.

این گزارش همچنین حاکی است که گمان می‌رود آنها بیش از یک هفته پیش وارد سوریه شده‌اند. خبرنگار بی‌بی‌سی در ترکیه همچنین گفته برخی از نفرات این گروه 9 نفری با ارسال پیام‌هایی به والدینشان به آنها گفته‌اند در حال کمک داوطلبانه به سوری‌ها هستند.

به رغم این ایگاه خبری «آبزور» گزارش داده مستندات نشان می‌دهند این 9 دانشجو در بیمارستان‌هایی که تحت کنترل گروهک داعش هستند مشغول به کار شده‌اند.

پنج نفر از اعضای این گروه مرد و چهار نفر دیگر زن هستند و گفته می‌شود تمامی آنها برنامه سفرشان به سوریه را از والدینشان مخفی نگاه داشته بودند تا اینکه یکی از آنها پیامی کوتاه همراه با یک سلفی از خودش برای خواهرش فرستاد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس یکشنبه از قول یک نماینده پارلمان ترکیه گزارش داد گمان می‌رود آنها از کشور سودان که در آنجا تحصیل می‌کرده‌اند به استانبول سفر کرده و سپس وارد مناطق شمالی سوریه شده‌اند.

پیش از این گزارش‌هایی از سفر سه دختر انگلیسی به سوریه از طریق ترکیه خبرساز شده بود. گزارش شد انتقال آنها با کمک دستگاه‌های جاسوسی کانادا صورت گرفته است.  

از ترکیه که از اصلی‌ترین کشورهای حمایت‌کننده از تروریست‌های سوریه در بحران این کشور بوده به دلیل عدم اتخاذ تدابیر مناسب برای کنترل مرزهای جنوب شرقی این کشور انتقاد به عمل آمده است.

سوریه از مارس سال 2011 صحنه ناآرامی‌های خونین است. بیش از 200  هزار نفر در جریان این ناآرامی‌ها کشته و میلیون‌ها تن نیز بی‌خانمان شده‌اند.

مستندات نشان می‌دهند دولت‌های غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنان یعنی قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان سوریه حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار