امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148982
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 279
امیر فتوتی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با اشاره به نامگذاری سال 1394 با ...

امیر فتوتی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با اشاره به نامگذاری سال 1394 با عنوان «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» توسط مقام معظم رهبری گفت: اگر نگاهی به نامگذاری سالهای گذشته توسط  رهبر معظم انقلاب بیندازیم متوجه می‌شویم که این نام‌ها به نوعی هدف‌گذاری برای سال پیش‌رو و از طرفی نشان دهنده یک شکاف و مشکل در جامعه است.

وی ادامه داد: در طی مدتی که از شروع به کار دولت جدید گذشته است اگر با نگاهی واقع‌گرایانه به شرایط کشور نگاه کنیم، می‌بینیم که اکثریت قریب به اتفاق وعده‌های دولت جدید عملی نشده و این هم به این دلیل بوده که در شرایط کنونی شاید رسیدن به این اهداف بسیار سخت است و شاید بهتر بود که وعده‌های دولت به نوعی نزدیک به واقعیت مطرح می‌شد.

فتوتی افزود: این مسئله و دیگر مسائل مشابه باعث شد تا ملت به نوعی دچار یک دو دلی بجای همدلی شوند و خواصی هم که پیش بینی این شرایط را می‌کردند نیز لب به غیر هم زبانی گشودند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: از آن طرف هم دولت نیز بجای مرتفع کردن این خلاء و شکاف‌ها، متاسفانه اقدام به مقابله به مثل کرد و در شرایطی که می‌شد به نوعی با صداقت‌گویی و در مواردی با پیشبرد انتظارات مردم و دلسوزان، این همدلی را که در بین ملت و دولت بود بیش از پیش قوی‌تر کند، جامعه را به سمت دو قطبی شدن پیش برد.

وی تصریح کرد: متاسفانه دولت، خود را مقابل ملت و یک سری افرادی قرار داد که از روی خیرخواهی راهنمایی‌هایی را به دولت می‌کردند.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: مسلما این موضوع باعث ایجاد مشکلات فراوانی در ادامه راه دولت و کشور می‌شود و اهمیت این موضوع باعث شد تا مقام معظم رهبری به لزوم ایجاد این‌چنین فضایی بین دولت و ملت در ابتدای این سال اشاره کند و به نوعی از دولت و ملت بخواهد تا در این راه قدم بردارند.

وی با بیان اینکه دولت برای تحقق شعار سال جدید نقش اصلی و کلیدی را دارد، ادامه داد: عدم اتکا دولت به توان داخلی یا همان توان مردم باعث کمرنگ شدن همدلی و همزبانی بین دولت و مجلس شده است و مردم از شرایطی که امروز رقم می‌خورد رضایت کامل ندارند و می‌توان این نتیجه را گرفت که در چنین شرایطی دولت است که با بازوهای اجرایی خود می‌تواند مجددا این همدلی و همزبانی را ایجاد کند، تا در ادامه راه بتواند با تکیه به ملت راه خود را بهتر و بهتر بپیماید.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در خاتمه اظهار داشت: بایستی منتظر ماند و دید که شعار امسال در پایان سال تا چه حد به نتیجه و سرانجام می‌رسد و آیا کلید آقای رئیس جمهور می‌تواند از پس این معضل برآید؟

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها