امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 148989
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۵۶
تعداد بازدید: 261
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «اوو مورالس» رئیس جمهور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی در رابطه با سخنان اخیر «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا علیه ونزوئلا طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: باید بگویم که آقای «اوباما» در تهدید تلقی کردن ونزوئلا برای امنیت خود دچار اشتباه شده است؛ چراکه درحقیقت همه کشورهای آمریکای لاتین برای امنیت آن نه بلکه برای نظام سرمایه‌داری‌اش یک تهدید محسوب می‌شوند، به همین دلیل است که اجازه هیچ‌گونه غارت به دشمنان خود را از این منطقه نخواهیم داد.

«مورالس» در ادامه ضمن اعلام حمایت خود از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا تحریم‌ها و حکم امپریالیستی صادر شده از سوی آمریکا علیه این کشور را محکوم کرده و تأکید کرد که واشنگتن این اقدامات را با هدف حمله به استقلال و دموکراسی ملت‌های آمریکای جنوبی انجام می‌دهد.

رئیس جمهور بولیوی در حالی که اتحاد و همبستگی بسیار کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب را از 10 سال گذشته تا کنون مورد تحسین قرار می‌داد خاطرنشان کرد آمریکا باید متوجه شود که آزادی و کنترل منابع طبیعی حق تمامی کشورهای این منطقه می‌باشد.

وی در این رابطه افزود: همانطور که «نستور کرشنر» رئیس جمهور سابق آرژانتین اعلام کرده است ما حیاط خلوت هیچ کشوری نیستیم و این مسئله نکته‌ای اساسی برای آمریکا و همه کشورهای منطقه به شمار می‌رود.

«مورالس» در بخشی از سخنان خود متذکر شد که آمریکای جنوبی قدرتی برای گسترش صلح و آرامش در جهان است و قطعا تلاشی برای حمله به سایر کشورها ندارد.

پس از اعمال تحریم‌های جدید و تهدید تلقی شدن ونزوئلا برای امنیت، ملت و سیاست خارجی آمریکا موج عظیمی از انتقادات و اعتراضات از سوی مردم و دولت کشورهای آمریکای لاتینی و اروپایی متوجه رئیس جمهور آمریکا شد.

از این رو دولت ونزوئلا طرحی جدید را به منظور جمع‌آوری امضا در این کشور به راه انداخت تا بدین طریق اعتراض مردم و درخواست آن‌ها در لغو حکم‌های ضد ونزوئلایی اخیر واشنگتن را نشان دهد.

به گزارش «خورخه رودریگز» شهردار «کاراکاس» پایتخت ونزوئلا تا کنون حدود 2 میلیون 500 امضا جمع شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار