امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14899
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۱
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی پیش از ظهر امروز در رزمایش طرح تابستانه واقع در پلیس‌راه ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی پیش از ظهر امروز در رزمایش طرح تابستانه واقع در پلیس‌راه آزادراه تهران کرج در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به آغاز سفرهای تابستانی، طرح تابستانه از فردا در دو مرحله که مرحله اول از تاریخ 29 خرداد تا 18 تیرماه آغاز ماه مبارک رمضان به اجرا در خواهد آمد و در مرحله دوم از تاریخ 17 مردادماه تا پایان تابستان به اجرا در می‌آید.

سردار مومنی در خصوص جزئیات این طرح گفت: 40 هزار نیروی پلیس در قالب 10 هزار تیم گشتی و همچنین 30 بالگرد برای پوشش هوای جاده‌های کشور در نظر گرفته شده است.

حوزه‌های مختلف و دستگاههای مختلفی همواره در کنار پلیس، اجرای طرح‌های ترافیکی در زمان‌های تردد بالای جاده‌ای را بر عهده داشتند که با همکاری این دستگاه‌ها و همچنین همکاری مردم شاهد کاهش تلفات رانندگی در سال‌های گذشته بوده‌ایم.

سردار مومنی گفت: اقتضا شغل پلیس طوری است که همیشه در تعطیلی‌ها باید در خدمت مردم باشند تا مردم بتوانند از زمان تعطیلات خود بخوبی استفاده کنند، این افتخاری برای پلیس است و همه ما این موضوع را پذیرفته‌ایم.

وی در ادامه افزود: استان‌هایی مانند قزوین، البرز، تهران و استان‌های شمالی کشور در این ایام حجم ترافیک بیشتری را دارند و تصادفات بیشتری در آنها رخ می‌دهد و ما به طور دائم در محورهای این استان‌ها در حال انجام طرح هستیم و با استفاده از تمام ابزارها و کمک گرفتن از رسانه‌ها و همچنین همکاری مردم از بوجود آمدن حوادث جلوگیری خواهیم کرد.

سردار مومنی با اشاره به اینکه اگر از سرعت و سبقت غیرمجاز جلوگیری شود 50 درصد از حوادث رانندگی کاهش پیدا می‌کند، گفت: مردم باید توجه بیشتری به این مهم داشته باشند و با رعایت نکاتی مانند بستن کمربند ایمنی و یا استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران و همچنین اجتناب از سرعت و سبقت غیر‌مجاز در هنگام رانندگی باعث کاهش شدت تصادفات رانندگی ‌شوند.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های امدادی در کاهش تلفات رانندگی گفت: ما در سالهای گذشته شاهد 70 درصد از تلفات رانندگی در هنگام انتقال به بیمارستان بودیم ولی هم‌اکنون این رقم پایین آمده و 50 درصد از تلفات رانندگی بر سر صحنه و 50 درصد آن بعد از تصادف رخ می‌دهد که این رقم هنوز بسیار بالا است و برای کاهش آن باید اقدامات لازم توسط ما و دستگاه‌های مختلف صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها