امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149043
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۴۰
تعداد بازدید: 135
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «جان مک‌کین»، رئیس کمیته امور مسلح مجلس سنا روز سه‌شنبه گفت بی‌ثباتی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «جان مک‌کین»، رئیس کمیته امور مسلح مجلس سنا روز سه‌شنبه گفت بی‌ثباتی در خاورمیانه و ناتوانی واشنگتن در شکل‌دهی به حوادث این منطقه باعث ایجاد گروه‌های خشونت‌گرا مانند «داعش» شده‌اند.

بر اساس گزارش «اسپوتنیک»، آقای «مک‌کین » در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا با بیان اینکه توازن میان کشورها در منطقه از بین رفته است. از  واشنگتن خواست در سیاست‌های خود در خاورمیانه تجدید نظر کند.

وی گفت: «از لیبی گرفته تا یمن، تا عراق و سوریه، نظام قبلی در خاورمیانه یعنی هم توازن منطقه‌ای میان دولت‌ها و هم نظام اجتماعی میان دولتها فروپاشیده و هیچ دیدگاه جدیدی پیدا نشده که جای آن را بگیرد.»

مک‌کین گفت شرایط ناپایدار خاورمیانه و شکست راهبرد آمریکا و ضعف رهبری آن برای شکل دادن به رویدادها در این منطقه حیاتی از جهان باعث ایجاد گروه‌های «دولتهای دشمن» مانند ایران و روسیه و سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش شده است. 

سناتور مک‌کین درباره ایران مدعی شد مذاکرات هسته‌ای با این کشور تنها یک چالش کنترل تسلیحاتی نیست بلکه یک چالش ژئوپولتیکی است.

وی گفت: «در دل تمرکز ما بر مذاکرات هسته‌ای این واقعیت نهفته است که ایران تنها یک چالش کنترل سلاح نیست بلکه یک چنانکه امروز آشکارتر از همیشه می‌بینیم یک چالش ژئوپولتیک است.»

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها