امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149058
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 88
به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، صبح امروز 32 نفر از دزدان دریایی با 4 فروند قایق و یک لنج  ماهیگیری در ...

به گزارش پیروان مــوعـــود به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، صبح امروز 32 نفر از دزدان دریایی با 4 فروند قایق و یک لنج  ماهیگیری در محدوده شمال غربی تنگه باب المندب قصد ربایش نفتکش ایرانی را داشتند که نیروی دریایی ارتش آنان را ناکام گذاشت.

بنابراین گزارش، 4 فروند از قایق های دزدان دریایی از برد چپ و یک فروند از برد راست به نفتکش ایرانی نزدیک، و قصد تجاوز به کشتی مذکور را داشتند که با اطلاع به موقع به تیم اسکورت نیروی دریایی ارتش و حضور به موقع این تیم در محل دزدان متواری شدند.

این درگیری به مدت نیم ساعت به طول انجامید و با شلیک پرحجم آتش نیروی دریایی به سمت قایق های دزدان دریایی، آنان را مجبور به فرار کرد.

تعداد حملات دزدان دریایی با وجود آرامی آب‌های آزاد در محدوده خلیج عدن و تنگه باب المندب رو به افزایش بوده و با وجود تعطیلات نوروز در روزهای آغازین سال 94 اما حضور و آمادگی نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن دلیل عمده کاهش خسارات و ناکامی دزدان دریایی به کشتی های تجاری و نفتکش به شمار می رود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار