امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149112
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 239
اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به حمله عربستان سعودی به مردم یمن ...

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به حمله عربستان سعودی به مردم یمن اظهار داشت: ابتدا باید پرسید که مسئولان و دبیرکل سازمان ملل چه کار می‌کنند که هیچ اثری ندارد و اگر این سازمان جمع و تعطیل شود، بهتر است.

کوثری ادامه داد: این سازمان به عربستان اجازه داده با هدایت آمریکا به ملت یمن که یک مسئله درونی دارد و در داخل کشور خود تحول انقلاب کرده، تجاوز کند اما عربستان باید بداند که طعمه آمریکا و اسرائیل است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شاید در ظاهر و در روزهای ابتدایی عربستان به موفقیت‌هایی دست یابد اما قطعاً ضربه‌ای می‌خورد که باعث سقوط عربستان سعودی خواهد بود، خاطرنشان کرد:‌ ارتش عربستان با اینکه از امارات،‌ قطر، بحرین و مصر به آنها کمک شده اما خود این کشورها نیز زیر سؤال هستند.

وی با تأکید بر اینکه در حمله نظامی سعودی به یمن آمریکا و اسرائیل تصمیم‌گیر اصلی هستند و امکانات و طراحی سیاست را در این زمینه برعهده دارند، یادآور شد: مردم عربستان باید نسبت به این مسئله اعتراض کنند چرا که این حمله به ضرر خود عربستان نیز خواهد بود.

کوثری با یادآوری نقاط ضعف ارتش عربستان که توانایی ایستادگی و پیروزی در هیچ جایی را نداشته است افزود:‌ بنابراین ما شاهد هستیم که آنها بر اساس بمباران مواضع یمن کار خود را پیش برده‌اند که آن هم باعث تلفات در مردم یمن و خشم بیشتر علیه عربستان شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شکست عربستان در آینده‌ای نزدیک را قطعی دانست و گفت: این در حالی است که شاید آنها در روزهای اول به ظاهر به موفقیت‌هایی دست یابند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها