امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149113
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 213
آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، با اشاره به تجاوز نظامی رژیم سعودی به یمن ...

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، با اشاره به تجاوز نظامی رژیم سعودی به یمن اظهار داشت: تجاوز رژیم عربستان سعودی و کشورهای متحد با آن با چراغ سبز و پشتیبانی عملیاتی آمریکا صورت گرفت.

آیت‌الله کعبی هدف از این تجاوز را مقابله با مقاومت و انقلاب مردمی ملت یمن برشمرد و افزود: آنها به دنبال تحمیل یک رژیم دست نشانده سعودی -آمریکایی به مردم یمن هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در حالیکه دبیرکل سازمان ملل تأکید داشت که یمن راه حل نظامی ندارد اما شب گذشته عملیاتی نظامی علیه یمن از سوی عربستان همزمان با پیشروی انصارالله به سمت عدن آغاز شد.

وی با اشاره به پیامدهای مداخله‌جویی عربستان در یمن تصریح کرد: پیامد اول این است که راه حل سیاسی در یمن پس از این تجاوز نظامی دشوار خواهد شد و از سوی دیگر مردم یمن با انصارالله متحد می‌شوند.

آیت‌الله کعبی ادامه داد:‌ از دیگر پیامدهای این تجاوز نظامی این است که زمینه برای حضور داعش،‌ تکفیری‌ها و القاعده در یمن هموار می‌شود هرچند که نیروهای متجاوز به طور قطع شکست خواهند خورد و یمن به باتلاق متجاوزین تبدیل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شکست سعودی‌ها از انصارالله در 6 جنگ یادآور شد: مردم یمن همراه با انصارالله هستند و سنگ بنای قانون جدید را نهاده‌اند از این رو ما شاهد همسبتگی بیش از پیش مردم یمن با نیروهای انصارالله هستیم.

وی تجاوز عربستان سعودی به یمن را سراسیمه، شتاب‌زده و وحشت‌زده ارزیابی کرد و آن را نشانه نگرانی از سرنگونی نظام‌های مرتجع در منطقه دانست و گفت: نیروهای متجاوز سعودی در مقابل اقتدار و هوشمندی مردم یمن و انصارالله شکست می‌خورند و افکار عمومی منطقه نیز تجاوز سعودی را محکوم می‌کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها