امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149114
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 256
مصیب نعیمی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، ضمن محکوم کردن تجاوز نظامی عربستان سعودی به کشور یمن ...

مصیب نعیمی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پیروان مــوعـــود، ضمن محکوم کردن تجاوز نظامی عربستان سعودی به کشور یمن اظهار داشت: این حمله یک تجاوز آشکار علیه یک ملت است که سعی دارد با روش‌های مسالمت‌آمیز استقلال خود را تأمین کند.

نعیمی تجاوز نظامی عربستان به یمن را توطئه‌ای بزرگ برای بازگرداندن کشورهای مستقل و‌ آزاد به محور وابستگی به آمریکا دانست و گفت: اگرچه آمریکا گفته است که در این تجاوز شرکت نداشته اما این اقدام و تجاوز آشکار سعودی با هدایت‌های آمریکا انجام شده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه حمله نظامی به یمن نه به نفع کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان است و نه به نفع مردم بی‌دفاع یمن افزود: یمن در تاریخ خود هیچگاه تسلیم زورگویی‌ها نشده و تجاوز نظامی اخیر نیز باعث همبستگی بیشتر مردم یمن در برابر توطئه‌ای بزرگ خواهد شد.

وی با بیان اینکه عربستان هیچگاه علیه رژیم صهیونیستی اقدامی صورت نداده است، به ناتوانی این رژیم در این جنگ اشاره کرد و متذکر شد: این تجاوز نظامی باعث خشم عمومی ملت‌ها نسبت به عربستان خواهد شد.

نعیمی با بیان اینکه مردم سختی کشیده یمن چیزی برای از دست دادن ندارند، یادآور شد: در همین مرحله اول از تجاوز نظامی عربستان اگر در داخل یمن هم اختلاف نظر سیاسی وجود داشت، با تجاوز خارجی به وحدت تبدیل خواهد شد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه حمله نظامی عربستان به یمن را نوعی بدعت توصیف کرد و گفت: زورگویی به ابزار اصلی قدرت‌های وابسته به غرب در منطقه تبدیل شده است.

وی با اشاره به همبستگی طوایف مختلف مردم یمن از جمله شیعه و سنی خاطرنشان کرد:‌ هدف از تجاوز عربستان به یمن عصبانیت از استقلال این کشور است اما این حمله نظامی چیزی جز کینه و عداوت در پی نخواهد داشت.

نعیمی با بیان اینکه عربستان با استفاده از عملیات هوایی و جنگ غیرمستقیم سعی در تسلیم کردن یمن دارد گفت: یمن نه تنها تسلیم نخواهد شد بلکه انقلابی همگانی علیه سیاست‌های عربستان در منطقه شکل می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها