امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149117
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۳
تعداد بازدید: 200
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود،‌ ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود،‌ با اشاره به تجاوز عربستان سعودی به یمن، اظهار داشت: آل‌سعود این اختیار را ندارد که دست به چنین تجاوزی بزند و از مجامع بین‌المللی به خصوص دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت انتظار می‌رود که در برابر این تجاوز عربستان سکوت نکنند.

وی با بیان اینکه مجامع بین‌المللی هیچگونه اعتراضی نسبت به جنایات عربستان در تجاوز به مردم مسلمان یمن از خودشان نشان ندادند که این امر واقعا جای تأسف دارد، تأکید کرد: عربستان بدون اجازه آمریکا جرأت چنین اقدامی نداشته و ندارد و مطمئنا آل سعود با چراغ سبز آمریکا دست به چنین جنایتی زده است.

آصفری اضافه کرد:‌ ما امروز با مشاهده جنایات آل‌سعود در یمن به یاد خاطرات جنایات رژیم صهیونیستی در غزه می‌افتیم که یکبار دیگر در حال زنده شده است آن هم در منطقه یمن، دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت باید نسبت به این جنایات سعودی پاسخگو باشند که با چه مجوزی در امور داخلی یک کشور دخالت می کند آن هم با حمله نظامی؟!

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به تجاوز هوایی آل سعود به مردم مسلمان یمن و به خاک و خون کشیده شدن مردم آن منطقه، گفت: این اقدامات جنایتکارانه عربستان باید مورد اعتراض کشورها قرار گیرد و مطمئنا دبیرکل سازمان ملل لازم است نسبت به این موضوع پاسخگو باشد که چرا در زمینه این اقدام آل سعود هیچگونه موضع‌گیری رسمی نداشته و اقدامی انجام نداده است؟

آصفری همچنین تصریح کرد: هر ملتی می‌تواند سرنوشت خودش را خودش انتخاب کند و مردم یمن اگر قیام و انقلاب کردند، آل‌سعود نمی‌تواند این اجازه را به خودش بدهد که در امور داخلی یمن دخالت کند،‌ البته عربستان به خوبی می‌داند که توانایی مردم یمن و نیروهای مسلح این کشور در حدی هست که می‌تواند پایگاه‌های تا عمق 500 کیلومتری عربستان را مورد هدف‌ موشک‌هایشان قرار دهند و مطمئنا این پاسخ توسط مردم یمن به طور مناسب داده خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: باید مردم یمن به تجاوز آل سعود به کشورشان پاسخ دهند تا این کشور دیگر به خودش اجازه ندهد که دست به چنین تجاوزی بزند البته اگر مجامع بین‌المللی پیش از این نسبت به جنایات آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان پاسخ داده بودند، امروز آل سعود به خودش اجازه نمی‌داد که در امور داخلی کشوری مانند یمن دخالت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین اظهار داشت: شکست آمریکا در استفاده از داعش و القاعده آنها را وادار کرد که به طور مستقیم به عرصه وارد شده و اقدامات تروریستی را دنبال کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها