امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149118
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۴
تعداد بازدید: 214
محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به تجاوز عربستان به یمن اظهار داشت: انقلاب یمن ...

محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به تجاوز عربستان به یمن اظهار داشت: انقلاب یمن جزء رویدادهای ویژه این ایام، سال‌ها و ماه‌هاست، این انقلاب از روز اول با فشارهای آمریکا مواجه بود و امروز هم با توطئه‌های شیطان بزرگ همراه است اما انقلاب یمن همچنان ادامه دارد اما اینگونه تلاش‌های توطئه‌گرایانه بی‌فایده است.

وی افزود: آل سعود در خیال خام انتقام‌گیری از یمن به خاطر شکست در سوریه است، شکستی که از محور مقاومت در سوریه متحمل شد، آل سعود به دنبال جبران آن شکست است در حالی که باید بداند نگاه فرزندان انقلابی امام (ره) به آل سعود همان نگاه امام به آل سعود است که در اندیشه و سخنرانی‌های امام، آل سعود به عنوان مزدور و آلت دست آمریکا در منطقه نام برده شده بود و اینبار هم آل سعود مثل همیشه پرچم مزدوری آمریکا را در مواجهه با انقلاب‌های مردمی منطقه به دوش دارد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه تأکید کرد: نکته قابل توجه در این شرایط تناقض در رفتار آمریکا، غرب و مجامع بین‌المللی است، مجامع بین‌المللی قوانین بین‌المللی را تا جایی که منافع مستکبران را تأمین کند، اجرا می‌کند، اگر اتفاق کوچکی در گوشه‌ای از دنیا بیفتد که منافع مستکبران را تحت‌الشعاع قرار دهد، مجموعه قوانین بین‌المللی روی میز می‌آید و سیل محکومیت‌ها به راه می‌افتد اما در موضوع تجاوز عربستان به یمن با اینکه حاکمیت یک کشور توسط عربستان کاملاً نقض شده، شاهدیم کوچکترین اثری از این مخالفت‌ها مشاهده نمی‌شود.

وی یادآور شد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران این است که باید مسئولین ما ورود فعالانه به بحث داشته باشند چه چیزی آشکارتر از دخالت عربستان در امور یمن و تناقض موجود؟ بایستی جهانیان پاسخگو باشند؛ حکام دست‌نشانده خلیج فارس از ترس انقلاب‌های مردمی درصدد خاموش کردن جنبش مردمی یمن هستند، سرنوشت انقلاب مصر و بحرین به حول و قوه الهی در یمن تکرار نخواهد شد.

حیدری بر همین اساس تصریح کرد: امروز دست خبیث آمریکا و اسرائیل پشت نگاه تکفیری قرار گرفته و این جریان تکفیری جنگ نیابتی آمریکا علیه انقلاب‌های مردمی است و شاهدیم وقتی که آل‌سعود به یمن حمله می‌کند، معارضان سوری هم اعلام حمایت می‌کنند و در واقع همه بساط جریان تکفیری برای خاموش کردن نطفه‌های انقلاب‌های مردمی در یمن است.

وی با بیان اینکه باید مسئولان از انقلاب یمن به طور جدی حمایت کرده و ورود فعال و جدی در این موضوع داشته باشند، گفت: بهانه حضور در مذاکرات هسته‌ای بهانه‌ای نیست که بشود درباره موضوع یمن یک موضع‌گیری شفاف نداشته باشیم، از طرف بسیج دانشجویی هم اعلام آمادگی می‌کنیم که با همان نگاه آرمانی آماده هر گونه کمک به انقلاب یمن هستیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با فارس با اشاره به مسئولیت سازمان ملل و شورای امنیت در موضوع تجاوز عربستان به یمن، گفت: متأسفانه سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل عدم کارایی و آلت دست مستکبران بودنشان را در دوره‌های گذشته به اثبات رسانده‌اند و تاکنون نیز بعد از گذشت چندین ساعت از تجاوز عربستان به یمن حتی یک محکومیت خشک و خالی هم اتفاق نیفتاده است و در حال تنظیم کردن مواضع‌شان با جریان‌های استکباری عالم هستند.

وی اضافه کرد: کارآمدی سازمان‌های بین‌المللی به اندازه‌ای پائین آمده که جهان باید به فکر مدل جدیدی برای احقاق حقوق از دست رفته ملت‌های دنیا باشد، حتی مسئولان سازمان ملل به طور لفظی تجاوز عربستان به یمن را محکوم نکردند که البته اگر هم باشد در حد حرف و سخن است که آن هم خیلی جدی نخواهد بود؛ هر وقت پای آمریکا در میان باشد، سمت و سوی حرکت سازمان‌های بین‌المللی هم در همان مسیر خواهد بود.

ودود حیدری در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات اینچنینی آل سعود نتیجه‌ای جز تسریع در روند اضمحلال حکام دست‌نشانده و پادشاهان منطقه به دنبال نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها