امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149121
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۴
تعداد بازدید: 225
به گزارش حوزه دولت پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری با اشاره به حمله نظامی عربستان ...

به گزارش حوزه دولت پیروان مــوعـــود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری با اشاره به حمله نظامی عربستان سعودی به یمن سه دلیل عمده برای این اقدام را بر شمرده و توصیه کرده است که اعراب بهتر است راه‌های منطقی تری را برای رفع نگرانی های خود به کار گیرند.

ابوطالبی در خصوص این تجاوز آشکار به یمن این سوالات را مطرح کرده است:

آیا حمله ثروتمندترین کشور عرب به فقیرترین کشور منطقه، و کشتار بیگناهانی که هیچ چیز برای از دست دادن ندارند، گامی در جهت حفظ امنیت و ثبات منطقه است؟

آیا این باور اتحادیه عرب که حمله نظامی به جهت عدم پذیرش مذاکره تحت سیطره عربستان توسط حوثی‌ها اجتناب ناپذیراست، مشروعیت حمله را توجیه می‌کند؟

آیا عربستان می‌تواند اقدامات متناقض خود درحمایت از تحولات مصر پس از مرسی از یکسو را با حمایت از رییس جمهور یمن ازسوی دیگر، توجیه منطقی کند؟

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری معتقد است نگرانی عربستان و مصر، ناشی ازسه ضرورت عمده برای آن کشورها است: نخست، ضرورت ایجاد دوباره وحدت ملی، از طریق درگیری نظامی با حمله به یمن. دوم، ضرورت ایجاد هارمونی در سیاست خارجی بحرانی عربستان با اقدامات ناهماهنگ وضد ونقیض ازطریق قدرت نمایی بحران آفرین؛ و سوم ضرورت رفع نگرانی های امنیتی داخلی ازطریق امنیت زدایی منطقه‌ای.

ابوطالبی در پایان توصیه کرده است اعراب بهتر است راه‌های منطقی تری برای رفع این نگرانی ها بکارگیرند؛ راه‌هایی که لزوما ازدهانه توپ وپروازهواپیماهای جنگی نمی‌گذرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها