امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149172
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۷
تعداد بازدید: 210
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود به نقل از «العالم»، جنبش احرار الشام با استفاده از همان تعابیر ائتلاف عربستان در حمله ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود به نقل از «العالم»، جنبش احرار الشام با استفاده از همان تعابیر ائتلاف عربستان در حمله به ملت یمن، در بیانیه خود، با نسبت دادن رویدادهای یمن به ایران از کشورهای عربی خواست در مقابل ایران بایستند.

احرار الشام  «طوفان قاطع» را گزینه ای منطقی برای پایان دادن به آنچه که جنگ آشکار ایران و طرحهای آن خوانده ، دانست!

زبان به کار رفته در ادبیات جنبش احرار الشام بسیار نزدیک به بیانیه های دولت عربستان در جنگ خود علیه مردم یمن و جنبش انصارالله است بویژه اصطلاح توفان قاطع که نام عملیاتی است که از سوی واشنگتن اعلام شد. این بیاینه همچنین میزان ارتباط میان احرار الشام ـ که از حمایت قطر و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردار است ـ  و عربستان را نشان داد کشوری که منبع تفکر وهابی است و سلفی جهادی از آن جان می گیرد.

جنبش احرار الشام ریشه های فکری مشترک با القاعده دارد به گونه ای که یکی از بنیانگذاران آن ابوخالد السوری یکی از سران برجسته القاعده است که بیش از یکسال پیش در ادلب ترور شد. احرار الشام به جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه که آمریکا آن را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده است، بسیار نزدیک است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار