امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149187
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۶
تعداد بازدید: 459
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پیروان مــوعـــود، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با 95 سنت کاهش به بشکه‌ای 58 دلار و 24 سنت خرید و ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پیروان مــوعـــود، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با 95 سنت کاهش به بشکه‌ای 58 دلار و 24 سنت خرید و فروش شد.

نفت آمریکا هم کاهش 1 دلاری داشت و بشکه‌ای 50 دلار و 43 سنت به فروش رفت. قیمت بنزین هم با کاهش 2.82 دلار گالنی 185 دلار و 35 سنت خرید و فروش شد و گازوئیل هم کاهش 3.75 دلاری را تجربه کرد. 

به گزارش رویترز قیمت نفت بعد از افزایش شدیدی که روز گذشته به دلیل حمله هوایی عربستان و هم‌پیمانانش به یمن داشت امروز کاهش یافت. دلیل این کاهش افت نگرانی‌هایی است که به اعتقاد تحلیل‌گران کسری قطع صادرات نفت یمن با عرضه ذخایر موجود  قابل جبران است.

گلدمن ساچز گفته است که درگیری‌ها در یمن می‌تواند تاثیر کمتری در عرضه نفت کشورها داشته باشد چراکه این کشور سهم زیادی در صادرات ندارد.یمن روزانه حدود 145 هزار بشکه نفت صادر می‌کند.

دیگر نگرانی بازار نفت، احتمال بسته شدن تنگه باب‌المندب در این کشور بود که روزانه 3.8 میلیون بشکه نفت از این تنگه عبور می‌کند اما تحلیل‌گران معتقدند تانکرها می‌توانند مسیر آبی دیگری را به مقاصد خود انتخاب کنند.

روز گذشته قیمت نفت 5 درصد افزایش یافت که بیشتر این افزایش روزانه در یک ماه بود. دلیل افزایش قیمت حمله هوایی عربستان و هم‌پیمانانش به یمن بود که نگرانی‌هایی را درباره قطع صادرات نفت به وجود آورد.

بیشتر نگرانی این بود که تنگه باب‌المندیب بسته شود که روزانه حدود 3.8 میلیون بشکه نفت دیگر کشورها از این تنگه عبور می‌کند.

جاناتان بارات رئیس سرمایه‌گذاری اداره سیدنییزآیرز درباره اینکه چگونه با وجود آشوب‌های منطقه‌ای قیمت نفت می‌تواند تثبیت شود می‌گوید در صورتی که جنگ ادامه یابد قیمت‌ها افزایش می‌یابد اما احتمال بسته شدن تنگه باب‌المندب بعید به نظر می‌رسد در صورتی که تنگه باب‌المندب هم بسته شود تانکرها می‌توانند مسیر جایگزینی را اطراف آفریقا انتخاب کنند.

تحلیل‌گران معتقدند که بیشترین تحولات قیمت نفت می‌تواند از توافق هسته‌ای بین ایران با 6 کشور دیگر شکل بگیرد که در این صورت میزان صادرات نفت جهانی افزایش خواهد یافت.

ایران و 6 کشور جهانی هم اکنون در شهر لوزان سوئیس مذاکرات هسته‌‌ای را ادامه می‌د هند.

یک تحلیل‌گر ANZ معتقد است با وجود ذخیره 30 میلیون بشکه نفت توسط ایران روی آب‌های منطقه میزان صادرات نفت می‌تواند با سرعت بیشتری انجام شود. هر دو شرکت گلدمن و ANZ معتقدند که در صورت وجود توافق هسته‌ای احتمال افزایش افزایش صادرات و کاهش قیمت نفت قبل از نیمه دوم امسال بعید به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها