امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149189
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۶
تعداد بازدید: 379
سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت شبکه بانکی از ...

سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت شبکه بانکی از بنگاه‌های کوچک و متوسط، اظهارداشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان دولت، قبل از سال 94 و روزهای پایانی سال،بخشنامه‌ای 6 بندی را به شبکه بانکی ابلاغ کردیم.

وی افزود: با تعیین آن 6 شرط، برخی بدهکاران بانکی که در قالب صنایع کوچک و متوسط بودند و نمی‌توانستند از تسهیلات بانکی استفاد کنند، می‌توانند با کسب آن شرایط، از شبکه بانکی تسهیلات دریافت کنند و این کمک خوبی به صنایع کوچک و متوسط است.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی به افرادی که تولیدکننده هستند اما به دلیل شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده و نتوانستند تسهیلات را بازپرداخت کنند، کمک خواهد کرد، گفت: بانک مرکزی در سال جدید هم برنامه‌هایی را برای کمک به صنابع کوچک و متوسط دارد که پس از تصویب، اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، مقام معظم رهبری در سخنرانی اولین روز سال، بیان کردند: حمایت از بنگاههای متوسط و کوچک، تقویت فعالیت بنگاههای دانش بنیان، ایجاد نهضت کاهش خام فروشی، تسهیل سرمایه‌گذاری، کاهش واردات کالاهای مصرفی و مبارزه با قاچاق، راههای حمایت از تولید داخلی است که البته بانکها می توانند در این خصوص، هم نقش حمایتی داشته باشند و هم نقش تخریبی؛ لذا مسئولان ارشد بانکی کشور باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها