امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۴:۰۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1492
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 428
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور و عضو ائتلاف 5گانه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور و عضو ائتلاف 5گانه اصولگرایان عصر امروز پنجشنبه با حضور در دانشگاه تربیت مدرس که از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور برگزار شده بود، با اشاره به انتخابات مختلف در کشورمان اظهار داشت: این انتخابات پیام روشنی دارد و نشان می‌دهد این نظام ماندگار است. چرا که همه چیز خود را از مردم دارد.
 
پورمحمدی ادامه داد: اهمیت انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در کشور ما بسیار بالاست.چرا که شاکله نظام ما با این موضوع بسته شده است و جامعه نیز درک روشنی از انتخابات دارد.
 
عضو ائتلاف 5گانه اصولگرایان با بیان اینکه نظرسنجی‌های صورت گرفته مشارکت بالای 60 درصد را در انتخابات ریاست جمهوری 92 نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: اگر موج فوق‌العاده‌ای برای حضور همانطور که مقام معظم رهبری طلب کرده‌اند، شکل بگیرد، این مشارکت بیشتر نیز می‌شود اما 60 درصد هم جزو نرم‌های بسیار موفق دنیاست.
 
وی حماسه سیاسی و اقتصادی را دو بال دانست و تصریح کرد: ما برای انتخابات دیر شروع کرده‌ایم و از طرف دیگر حماسه‌آفرینی انرژی فوق‌العاده و موتور محرک می‌خواهد و به انرژی جوان نیاز دارد لذا ما سابقه‌دارها، جاافتاده‌ها که تجربه داریم و طراحی بلد هستیم، به انتخابات می‌آییم.
 
پورمحمدی با اشاره به اینکه پیام ما در حماسه سیاسی این است که ملت ایران استوار در مواضع خود ایستاده است، افزود: حماسه اقتصادی مربوط به دولت یازدهم است و گام اول این حماسه روی کار آمدن دولتی مقتدر، با برنامه و با انگیزه است.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه هم اکنون زمان ایجاد یک حماسه سیاسی است، گفت: بخشی از حماسه سیاسی در فضای دیپلماتیک باید شکل بگیرد.
 
وی در پاسخ به این سؤال که ائتلاف 5گانه روی چه حسابی نام خود را ائتلاف اکثریت گذاشته است، تصریح کرد: جامعه روحانیت حزب نیست و هیچ گاه این موضوع را نپذیرفته بلکه یک نهاد روحانی است. از این رو بنده و آقای ابوترابی‌ نماینده و منتخب آن نیستیم. در حالی که اگر جامعه روحانیت می‌خواست در زمینه انتخابات اقدام کند، یک کاندیدا می‌داد اما گزینه‌ای معرفی نکرده است.
 
پورمحمدی با بیان اینکه جامعه روحانیت برای تعیین یک شخص جمع‌بندی‌هایی صورت داد اما به نتیجه نرسید، یادآور شد: قرار بود از جامعه روحانیت یک نفر کاندیدا شود که این موضوع رای نیاورد لذا دو نفر از این جامعه به این مرحله آمدیم.
 
عضو ائتلاف 5گانه اصولگرایان با اشاره به اینکه ما از آنجا که نمی‌خواهیم در بین اصولگرایان تکثر ایجاد شود، وارد ائتلاف پنجگانه شدیم چرا که ائتلاف 1+2 (پیشرفت) حالت نیمه بسته داشت، یادآور شد: ائتلاف جبهه پیروان به روی ما باز بود و استقبال کردیم. لذا پس از صحبت با آقای ابوترابی وارد همکاری با آنها شدیم.
 
وی در پاسخ به سؤال دانشجویی که پورمحمدی را متعلق به راست سنتی دانست، گفت: این اصطلاحات را تکرار نکنید چرا که این تقسیم‌بندی‌ها را بهزاد نبوی ساخته است.
 
پورمحمدی درباره نامگذاری این ائتلاف توضیح داد: ابتدا گفته شد که نام آن را ائتلاف 1+5 بگذارید اما برخی گفتند از آنجا که می‌خواهیم افراد جدید هم بیایند، اسم آن را ائتلاف اکثریت می‌گذاریم و این صرفا یک اسم است. چرا که نمی‌توان گفت ما در مقابل جبهه پایداری افراد واداده هستیم و در مقابل ائتلاف پیشرفت عقب‌مانده‌ایم.
 
عضو ائتلاف پنجگانه در پاسخ به سؤالی مبنی بر کنار کشیدن گزینه‌های جبهه پیروان به نفع لاریجانی و موضع‌گیری او و ابوترابی در چنین حالتی تصریح کرد: این خبر صحت ندارد اما هر کسی به ائتلاف ما بپیوندد از آن استقبال می‌کنیم هر چند طبق صحبتی که برخی دوستان با آقای لاریجانی داشته‌اند، او کاندیدا نخواهد شد.
 
وی در خصوص برنامه‌اش برای مقابله با فساد اقتصادی گفت: اگر بهترین رئیس‌جمهور با قوی‌ترین برنامه هم روی کار بیایند شرایط فعلی بیش از 10 تا 20 درصد بهتر نمی‌شود چرا که نظام اداری را باید متحول کرد.
 
پورمحمدی تحول در نظام اداری را مجموعه نظاماتی شامل مالیات، تعرفه، گمرک و برخی دیگر از زمینه‌ها دانست و اظهار داشت: بستر تحول اقتصادی از نظام اداری شروع می‌شود و تنها راه مقابله با این فساد اصلاح سیستم اداری است.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پرونده فساد 3 هزار میلیاردی ادامه داد: بنده آن را فساد 2 هزار و 800 میلیاردی می‌دانم چرا که 200 میلیارد نیز برای ما بسیار زیاد است؛ ما از بانک مرکزی خواستیم در این زمینه به ما گزارش بدهد اما آنها گفتند که اطلاعات کافی نداریم و از ما زمان خواستند. در حالی که در همه دنیا بانک مرکزی هر کشوری وظیفه اصلاح سیستم پولی را بر عهده دارد و سلامت اقتصاد را در یک نظام، سیستم مالیاتی و گمرکی کنترل می‌کند. لذا تا زمانی که این مسائل اصلاح نشود فساد برطرف نخواهد شد.
 
وی در خصوص حضور هاشمی در این انتخابات گفت: صحبت در این باره قدم زدن در تاریخ است. چرا که دوره هاشمی تمام شده و ایشان نمی‌خواهد بیاید و بهتر است حرف خودمان را بزنیم.
 
عضو ائتلاف 5گانه اصولگرایان با بیان اینکه بنده طبق نیازهای کشور برنامه خود را نوشته و اخیرا نیز نسخه اولیه آن را منتشر کرده‌ام، در خصوص تکنوکراتی گفت: بنده به تکنوکراتی نقد دارم و معتقدم حاکمیت روابط اجتماعی مبتنی بر تکنیک‌ها و یافته‌های علمی تکنوکراتی است.
 
وی با تاکید بر اینکه علم و تکنیک باید در خدمت عقلانیت دینی قرار بگیرد، تصریح کرد: پستمن در کتاب خود حاکمیت تکنیک را تحقیق کرده است اما ما معتقدیم آنچه که دانش و تکنیک در دنیا تولید می‌کند باید استفاده کرد.
 
پورمحمدی در خصوص برخی شعارهای دولت احمدی‌نژاد گفت: برخی شعارهای این دولت همچون عدالتخواهی، سرکشی به مناطق محروم،ارتباط مستقیم با مردم، چرخش مدیران و مبارزه با نسخه‌های غربی بسیار آرمانی بود اما دولت متاسفانه از این فضا فاصله گرفته و آن را ادامه نداده است که اگر این طور نمی‌شد این دولت ماندگار بود.
 
عضو ائتلاف 5گانه اصولگرایان با بیان اینکه 4 موسسه معتبر نظرسنجی برای ما نظرسنجی خواهند کرد، گفت: قرار شده هر کس در این ائتلاف امتیاز بیشتری داشته باشد و جلو بیفتد به وی کمک کنیم. هر چند مسلم است دوستانی که 7 الی 8 سال زودتر کار خود را شروع کرده‌اند از بقیه جلوتر هستند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه بنده از جایگاه معاون سیاسی جامعه روحانیت عرض می‌کنم که قرار بود ما از همه طیف‌ها یعنی از پایداری گرفته تا رهپویان، ایثارگران و ایستادگی دعوت کنیم تا به یک ائتلاف نزدیک شود و در حال حاضر این خط را تعقیب می‌کنیم، تاکید کرد: اگر پایداری نامزد نهایی خود را معرفی کند از آنها نیز دعوت خواهیم کرد.
 
پورمحمدی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که گفت شما در حالی صحبت از آقای هاشمی را قدم زدن در تاریخ می‌دانید که این یک بی‌اخلاقی آشکار است، پاسخ داد: بنده آمده‌ام تا بداخلاقی مبارزه کنم و اعلام کرده‌ام در ستادهای خود به دنبال رای حلال هستیم و معتقدم این موضوع به معنای عدم دروغ، تهمت، فرافکنی و روش‌های غیر مشروع است اما در عین حال می‌گویم که هاشمی مرد دوران خودش بوده و فعالیت‌های بزرگی برای کشور انجام داده اما شرایط سنی او در حال حاضر حائز اهمیت است.
 
عضو ائتلاف 5گانه اصولگرایان با بیان اینکه هاشمی باید نسل جدید مدیران را تربیت کند و اگر بخواهد همچون ما وسط میدان بیاید از کارایی وی کاسته خواهد شد، افزود: وظیفه اصلی ایشان تقویت گفتمان رهبری است.
 
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان خیال می‌کنند در کشور تنها دو کاندیدا یعنی هاشمی و خاتمی حضور دارند، گفت: درست است که ما اصولگرایان طیف‌های گسترده‌ای داریم اما اگر رقیبی به میدان بیاید که بتواند سبد رای جمع کند، باید وحدت کنیم. اما اگر رقیب قوی نداشته باشیم نیاز نیست. هر چند که ما نتوانستیم با قالیباف جمع شویم.
 
وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که از وی پرسید شما با چه حجت شرعی صرفا مقبولیت یک کاندیدا را مطرح می‌کنید و تاکید دارید ائتلاف شما ائتلاف افراد اصلح است، گفت: بنده مثالی می‌زنم؛ ما در کشور مراجع تقلید مختلفی داریم و شرط تقلید نیز علم دانستن است. اما در خارج از ذهن هر کس یک علم بیشتر وجود ندارد. بنابراین شما بدانید اگر عده‌ای آمدند و خود را اصلح معرفی کردند قطعا دروغ نمی‌گویند هر چند دیگران درباره آنها این طور فکر نکنند.
 
* نظر پورمحمدی درباره اصلح و صالح مقبول
 
پورمحمدی با بیان اینکه ما در جامعه مدرسین و جامعه روحانیت به صورت مفصل درباره اصلح و صالح مقبول بحث کرده‌ایم، ادامه داد: ما گفتیم اگر کسی از اصلحی حمایت کند که رای ندارد ممکن است دچار فردی شویم که نمره‌اش نسبت به اصلح 8 باشد. در حالی که اگر به دنبال شخصی می‌رفتیم که نمره‌اش 14 بود یک فردی با نمره 8 روی کار نمی‌آمد. لذا این موضوع عقلانی است، در حالی که فرد اصلح نمره 17 دارد اما رای آور نیست باید به سراغ نفرهای بعدی رفت که از رای لازم برخوردار است.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوال یکی  از دانشجویان که از وی پرسید اگر شما به دنبال خدمت هستید، چرا از یک ائتلاف وارد رقابت با یکدیگر شده‌اید، تصریح کرد: باید واقع‌گرا باشیم چرا که از صندوق‌های رای صرفا یک نفر بیرون می‌آیند؛ شما چرا ناراحتید. در این صورت نه تنها قدرت انتخاب مردم افزایش پیدا می‌کند بلکه در بین نیروهای انقلاب نیز ظرفیت‌شناسی نیز صورت می‌گیرد و در عین حال جایی برای کسی تنگ نمی‌شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها