امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149209
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: 199
علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با اشاره به  حمله عربستان به یمن، گفت: یمن در گذشته ...

علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پیروان مــوعـــود، با اشاره به  حمله عربستان به یمن، گفت: یمن در گذشته حیاط خلوت عربستان بوده و انقلاب مردم این کشور عربستان را نگران کرده است، عربستان و آمریکا می‌خواهند به هر طریقی شده در مقابل انقلاب مردم یمن بایستند.

وی افزود: حمله نظامی عربستان به یمن خطایی بزرگ، متجاوزانه و ضد حقوق بشری است و متاسفانه شورای امنیت سازمان ملل نیز در برابر این اقدام سکوت کرده است، البته ما نباید منتظر موضع سازمان ملل در این زمینه باشیم، آنها اگر موضعی هم بگیرند یک موضع دوپهلو خواهد بود که فقط برای رفع مسئولیت انجام می‌شود.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: افکار عمومی مسلما مخالف حمله عربستان به یمن هستند و این اقدام را محکوم می‌کنند ولی کشورهایی مانند امریکا و اتحادیه خلیج فارس طوری وانمود می‌کنند که مردم دنیا نگران این هستند که مردم یمن قدرت بگیرند.

بیانی خاطرنشان کرد: ما از مسئولان وزارت خارجه کشورمان انتظار داریم در این شرایط موضعی قاطع بگیرند و هرکاری از دستشان در عرصه دیپلماسی برمی‌آید، انجام دهند. عدم موضع‌گیری مقتدارانه مسئولان دیپلماسی ما باعث می‌شود کشورهایی مانند یمن، عراق، سوریه و لبنان ناامید شوند و این اشتباه بزرگی است.

وی ادامه داد: ما نباید منافع ملی، اسلامی و بلند مدت خود را فدای منفعت کوتاه مدتی مانند مذاکرات کنیم. البته می‌توانیم از این مسئله در مذاکرات هسته‌ای هم استفاده کنیم ولی متاسفانه از ابتدای این مذاکرات هدف به نتیجه رسیدن آن بوده و به همین خاطر از خیلی از مسائل چشم پوشی کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار