امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149214
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرنگار ‌پارلمانی پیروان مــوعـــود، مجلس شورای اسلامی بهار سال گذشته را با فراز و نشیب های متعددی ‌پشت سر گذاشت که اهم آن ها ...

به گزارش خبرنگار ‌پارلمانی پیروان مــوعـــود، مجلس شورای اسلامی بهار سال گذشته را با فراز و نشیب های متعددی ‌پشت سر گذاشت که اهم آن ها ذیلاً از نظرتان می‌گذرد:

***فروردین

توصیه به مجلس نسبت به آغاز بازرسی از خود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اولین روز کاری در فروردین سال گذشته میزبان آیت الله رضا استادی و شنوای نصایح اخلاقی او شدند.

وی در سخنان خود با تأکید بر اینکه هر چه مردم را به آن توصیه می‌کنیم باید خود نیز به آن عامل باشیم، اظهار کرد: شما نمایندگان مجلس در مجموعه‌ای هستید که مدعی عدالت می‌باشید و بازرسی‌هایی در مجلس انجام می‌شود که میزان عمل به عدالت را در دستگاه‌های مختلف کشور ارزیابی می‌کند لذا می‌بایست ابتدا از خود بازرسی کنید.

آیت الله استادی  خطاب به نمایندگان تصریح کرد: شما در جایگاهی قرار گرفته‌اید که باید در دسترس مردم باشید البته در حدی که کار اصلی‌تان صدمه نخورد باید مشکل مردم را حل کنید.

تذکر 160 نماینده به وزیر ارشاد به دلیل برخورد با رسانه‌های منتقد

160 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد برخورد با رسانه‌های منتقد از جمله هفته‌نامه 9 دی تذکر دادند.

در تذکر این تعداد از نمایندگان عنوان شده بود: چرا با رسانه‌های منتقد از جمله هفته‌نامه 9 دی به دلیل انتقاد از دولت برخورد و توقیف می‌شود، در حالی که وزارت ارشاد نسبت به توقیف رسانه‌های هتاک به مقدسات اظهار تأسف می‌کند و رئیس ‌جمهور از آزادی منتقدان سخن می‌گوید.

نهی دولت از تفتیش حساب بانکی مردم

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس با اشاره به توضیحات معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و همچنین سخنان مصباحی‌مقدم رئیس وقت کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه‌ها گفت: درباره هدفمندی دولت اساس کار خود را بر اعتماد به گزارشاتی بگذارد که مردم به آنها داده‌اند و این بحث‌هایی مرتبط با تفتیش حساب ها فکر نمی‌کنم که درست باشد و مجلس هم اجازه‌ای نداده است تا دولت حساب‌های مردم را وارسی کند.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به اینکه مجلس در بحث هدفمندی تعیین قیمت‌های حامل‌های انرژی را بر عهده مردم گذاشته است، گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی باید در حد طاقت مردم باشد و در کنار این دولت باید ببیند تا چه اندازه با خدمات حاصل از این افزایش می‌تواند بار و فشار را از روی دوش مردم بردارد.

وی افزود: نکته دیگر درباره تبلیغات انصراف از یارانه این است که این کار به گونه‌ای انجام می‌شود که گویا هر کسی که یارانه بگیرد فقیر است در حالی که بالاخره ممکن است شخصی بخواهد برای داشتن یک زندگی معقول از یارانه استفاده کند.

لغو سفر هیأت پارلمانی ایران به اروپا/ واکنش 258 نماینده مجلس به قطعنامه مداخله‌جویانه پارلمان اروپا

در پی صدور بیانیه ضد ایرانی از سوی پارلمان اروپا، سفر رئیس و اعضای گروه پارلمانی ایران و پارلمان اروپا به استراسبورگ لغو شد.

در بیانیه کاظم جلالی رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اروپا به این مناسبت آمده است:

در این قطعنامه انتخابات جمهوری اسلامی ایران به خصوص انتخابات اخیر ریاست جمهوری، غیردموکراتیک خوانده شده است، گویا از منظر پارلمان اروپا معیار دموکراتیک بودن انتخابات پایین بودن درصد مشارکت مردم است، همانگونه که متوسط حضور مردم در انتخابات پارلمان کنونی اروپا حدود 43 درصد و حتی در بسیاری از کشورها میزان مشارکت زیر 38 درصد بوده است، طنز و مضحک است که پارلمان اروپا با چنین میزان مشارکت پایینی، مشارکت 73 درصدی مردم ایران در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را غیردموکراتیک می‌داند.

همچنین  258 نفر از نمایندگان مجلس در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا بیانیه‌ای صادر کرده و در آن اعلام کردند که  اظهارات پارلمان اروپا در غیردموکراتیک خواندن آغاز اخیر ریاست جمهوری اسلامی ایران تعجب‌آور است و نوعی مداخله آشکار در امور داخلی ایران قلمداد و محکوم می‌گردد و نگاه دوگانه غرب به نظام‌های سیاسی و چشم‌پوشی از کشورهای دیکتاتور و فاقد دموکراسی بر هیچ سیاستمداری پوشیده نیست.

نامه نمایندگان مجلس به رئیس سازمان صداوسیما درباره حضور منتقدان توافق ژنو در رسانه ملی

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از عزت‌الله ضرغامی رئیس وقت سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران خواستند وقتی را برای منتقدین ژنو در رسانه‌های ملی فراهم آورد تا آنها نقطه‌نظرات خود درباره این توافق را بیان کنند.

111 نماینده امضاکننده  در بخشی از نامه خود اعلام کردند که دفاع از حقوق یک ملت که آیندگان درباره آن قضاوت خواهند کرد صحبت از دستاوردهای یک ملت است و کیان و حیثیت یک کشور است و جا دارد ذکر شود رویکرد انتقادی نیز عین حمایت است ولی حمایتی مشروط به تحقق منافع ملی کشور عزیزمان.

نمایندگان با اشاره به اینکه در رسانه ملی مسئولین مذاکرات صدها ساعت حاضر شدند و به صورت یکطرفه و مونولوگ کار خود را در بسته زیبا ارائه نمودند و کمتر منتقدی اجازه حضور در رسانه ملی را داشت تا داخل این بسته به ظاهر زیبا را برای مردم پرافتخار ایران مشخص کند، هشدار دادند که صداوسیما باید در رویه خود تجدیدنظر کندکه اگر زمان بگذرد و منافع ملت ایران از میان رود آن وقت دیر خواهد بود.

***اردیبهشت

گزارش باهنر از عملکرد مجلس در اقتصاد مقاومتی/مملکت را بسیار گران و پرهزینه اداره می‌کنیم

محمدرضا باهنر نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در گزارشی از عملکرد مجلس در مورد اقتصاد مقاومتی گفت: کشور ما نتوانسته است تاکنون یک مدل اقتصادی موفق از خودش به دنیا ارائه کند.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی و جنگی نیست، گفت: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بدون همکاری با دیگر قوا ممکن نیست و در راه‌اندازی اقتصاد مقاومتی نیاز به تصویب قوانین جدید نداریم بلکه نیاز به ساختاری داریم که میان مجلس، دولت، بخش خصوصی و حتی پیشنهاد دادیم که افرادی از بیت مقام معظم رهبری نیز در آن حضور داشته و رفتارها و اقدامات را در این مورد هماهنگ کنند.

باهنر افزایش هر ساله هزینه‌های دولتی را یادآور شد و گفت: ‌بودجه‌های آموزشی، دفاعی و سلامت بودجه‌های عظیمی هستند که درآمد ملی ما را می‌بلعند و البته درست هم مصرف نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ما مملکت را بسیار گران و پرهزینه اداره می‌کنیم، اظهار کرد: همه پیشرفت‌های نظامی و تقویت بنیه دفاعی ما تنها با زیر 20 درصد از بودجه دفاعی ما رخ داده است و بالای 80 درصد بودجه دفاعی ما صرف حقوق شاغلین و بازنشسته‌های نیروهای مسلح می شوند.

تقدیر نمایندگان از وزارت ورزش به دلیل شفاف‌سازی قراردادهای فوتبال

153 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی باامضای نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، از اقدامات وزارت ورزش و جوانان در زمینه شفاف‌سازی قراردادهای برخی از تیم‌های فوتبال تقدیر و قدردانی کردند.

در بخشی از این نامه عنوان شد با تقاضا از دستگاه‌های ذیربط از جمله صداوسیما، روزنامه‌نگاران و دستگاه قضا برای حمایت از ادامه حرکت اخیر وزارت ورزش و جوانان، آمادگی مجلس جهت هرگونه مساعدت به سالم‌سازی فضای ورزشی کشور اعلام شد.

انتقاد از عدم ارائه مجوز چاپ برای کتاب «توافقنامه ژنو از منظر نخبگان»/ هشدار نسبت به  بدبینی مردم به دولت در  نتیجه  اظهارات یونسی

نماینده مردم قم در مجلس در تذکری آیین‌نامه‌ای درباره برداشت 4.1 میلیارد دلاری از حساب درآمدهای نفتی گفت: باید توجه داشت 2.6 میلیارد دلار یا به عبارتی 6 هزار و 500 میلیارد تومانی که به ریال تبدیل شده در اقتصاد پول پرقدرت ایجاد می‌کند که این موضوع مانند تأمین منابع مالی مسکن مهر مشکلات اقتصادی به وجود خواهد آورد و دلیل اینکه برخی‌ها در مقابل این موضوع سکوت کرده‌اند نیز مشخص نیست.

نماینده قم در مجلس خاطرنشان کرد: دولت چرا موضوع برداشت 4.1 میلیارد دلاری را در قالب اصلاحی بودجه مطرح کرده است و این اقدام را از طریق ستاد تدابیر ویژه اقتصادی انجام داده است؟

امیرآبادی تصریح کرد: موضوع دیگر این است که مقرر شده بود مازاد فروش درآمدهای نفتی در سال 92 بعد از تامین سهم صندوق توسعه ملی و شرکت نفت برای تقویت بنیه دفاعی کشور هزینه شود بنابراین دولت درباره این مسئله باید پاسخگو باشد.

وی در بخش دیگری از تذکر خود یادآور شد: به وزیر ارشاد تذکر می‌دهم که به موضوع عدم چاپ «توافقنامه ژنو از نگاه نخبگان» رسیدگی کند و دلیل اینکه عنوان شده برای چاپ این کتاب باید بخشی از آن حذف شود نیز مشخص شود، آقای جنتی! گویا شما ممیزی را برای کتاب‌های مسئله‌دار حذف کرده‌اید، بنابراین باید به موضوع چاپ کتاب توافقنامه ژنو از منظر نخبگان رسیدگی شود.

همچنین اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری آیین‌نامه‌ای خود  خطاب به رئیس‌جمهور درباره اظهارنظر یونسی دستیار ویژه وی در امور اقوام و اقلیت های مذهبی  اظهار داشت: آقای یونسی در جمع یهودیان شهر شیراز مطالب بی‌پایه و اساسی را مطرح کرده است که با ارائه این مطالب نه‌تنها دولت را زیر سوال می‌برد بلکه مردم نسبت به دولت بدبین می‌شوند.

وی افزود: مردم از مسئولان دولتی انتظار ایجاد آرامش و کنترل قیمت‌ها و ایجاد فضای کار برای جوانان جویای کار را دارند نه اینکه وقت مردم و دولتمردان به مسائلی سوق یابد که نه‌تنها هیچ ارزشی ندارد بلکه باعث تعجب همگان شده است.

کوثری تصریح کرد: به آقای رئیس‌جمهور پیشنهاد می‌کنم به مشاورینش تذکر دهد یا اینکه آنها را تغییر دهد تا از فتنه‌هایی که در پیش است جلوگیری شود.

قانع شدن از ‌‌پاسخ وزیر خارجه با هدف ارسال پیام به اسرائیل/ ظریف: تمام مواضع ما عین مواضع مقام معظم رهبری است

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در جلسه علنی مجلس سوال خود از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه را در چهار محور  علت انفعال وزیر خارجه در موضوع رژیم صهیونیستی و هولوکاست، مستندات تاریخی وی در باره تأیید دروغ هولوکاست، علت عدم حمایت وزیر خارجه از پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از سفر هیأت‌های کارشناسی کشورهای دیگر در جهت توسعه توان موشکی به ایران و علت مواضع خفت‌بار وی در دانشگاه تهران در مورد قدرت نظامی آمریکا و ضعف سیستم دفاعی جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخشی از  طرح سوال خود گفت: آقای ظریف در دانشگاه تهران گفته است آمریکایی‌ها می‌توانند با یک بمب، سیستم دفاعی کشور را از کار بیندازند، این چه سخنی است که وزیر خارجه ما که تحصیلکرده است، مطرح می‌کند؟

ظریف نیز در بخشی از ‌پاسخ خود تأکید کرد: خداوند بزرگ را سپاسگزارم که به برکت هوشمندی و پایمردی مردم دلاور ایران و در سایه حمایت و هدایت مقام معظم رهبری و به تدبیر و درایت ریاست جمهوری، امروز سیاست خارجی ایران با ارائه منطقی گفتمان اصیل انقلاب اسلامی که همان گفتمان مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) و تمام مواضع ما عین مواضع مقام معظم رهبری است.

بر اساس این گزارش در حالی که نمایندگان مجلس در صحن اصرار می‌کردند که رئیس مجلس از نمایندگان درباره توضیحات وزیر خارجه رأی‌گیری کند و کریمی‌قدوسی بگوید که از پاسخ‌های ظریف قانع نشده است، وی در توضیحات خود اظهار داشت: برای اینکه یک بار دیگر از ایران، پیام نظام به سردمداران نظام سلطه برسد و آنان بدانند که نمایندگان مجلس ایران و رئیس‌جمهور و رهبر انقلاب و امام و وزیر خارجه همه برای نابودی رژیم صهیونیستی کمر بسته‌اند و ما با فرض اینکه آقای ظریف نابودی رژیم صهیونیستی و افسانه بودن هولوکاست را به عنوان آرمان‌های انقلاب در مذاکراتش مطرح خواهد کرد و از آنجایی که وزیر خارجه در آستانه سفر است و مذاکرات هسته‌ای را پیش رو داریم، لذا اعلام می‌کنم که از پاسخ‌های وزیر خارجه قانع شدم.

گزارش مبسوط اژه‌ای از مبارزه با مفاسد اقتصادی به نمایندگان مجلس/ تعقیب معاون رئیس قوه در پرونده 3 هزار میلیاردی

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای  دادستان کل کشور در جلسه علنی مجلس در تشریح  جزئیات برخورد قوه قضائیه با  مفاسد اقتصادی و به طور خاص پرونده 3 هزار میلیاردی گفت: از این حیث سرافکنده‌‌ایم که چرا چنین فسادی در کشور اتفاق افتاده اما همه از این حیث سربلندیم که همه خسارت‌های وارده به بانک را می توانیم تأمین کنیم.

اژه‌‌ای خاطرنشان کرد: از بیش از 500 نفر تحقیقات قضایی در این پرونده صورت گرفت. بیش از 200 نفر از مدیران عالی در بانک مرکزی و در سایر بانک‌ها و در بعضی از بخش‌های مربوط به نهاد ریاست جمهوری از مجلس از بعضی از کسانی که پیش از این با قوه قضائیه کار می‌کردند و در رده‌های بالایی از قوه قضائیه خدمت می‌کردند در حد معاون رئیس قوه و در حد رئیس اطلاعات و حفاظت قوه قضائیه تعدادی از نمایندگان مجلس که به هر نحوی احساس می‌شد که ممکن است در پرونده با پرونده مرتبط باشند و قرائن و شواهد می‌توانست اتهامات را متوجه آنان کند تحت تعقیب قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه این افراد ممنوع‌الخروج شدند و برخی از افراد مسدودالحساب و ممنوع‌المعامله شدند، بیان داشت: 27 پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد، 4 نفر به اعدام و 2 نفر به حبس ابد محکوم شدند و برای بسیاری از این افراد حبس‌ها و جرایم سنگین در نظر گرفته شد.

دادستان کل کشور اظهار داشت: گفته می‌شود چرا با عوامل اصلی فساد برخورد نشده، ممکن است برخی فسادها رخ داده باشد اما قانونی برای مقابله با آن نداشته باشیم. هر کس به هر نحوی که موضوع فساد به وی مرتبط می‌شد با وی برخورد صورت می‌گرفت. 6، 7 نفر از نمایندگان مجلس که به نحوی در مضان اتهام بودند مورد تحقیق قرار گرفتند. اما در دادگاه بازپرس و دادستان به این نتیجه نرسیدند که این افراد مجرم هستند.

***خرداد

دیدار نمایندگان با رهبر معظم انقلاب/ تفکر استمرار مبارزه با جبهه استکبار بر تمام شئون کشور حاکم باشد/ تئوریزه کردن سازش مقابل زورگویان خیانت است/

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش عده‌ای برای تئوریزه کردن «تفکر سازش و تسلیم»، خاطرنشان کردند: کسانی که می‌خواهند، سازش و تسلیم در برابر زورگویان را ترویج و نظام اسلامی را متهم به جنگ طلبی کنند، در واقع مرتکب خیانت می‌شوند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: همه مسئولان کشور در بخشهای مختلف اعم از بخش‌های  اقتصادی، علمی و فرهنگی، سیاستگذاری، تقنین و مذاکرات خارجی باید بدانند که در حال مبارزه هستند و در مسیر ادامه مبارزه ی پیدایش و بقای نظام اسلامی قرار دارند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: این موضوع باید همچون تفکر گسترده‌ای بر تمام امور و شئون کشور حاکم باشد و باید خود را در مقابل جبهه استکبار قوی کرد و محکم ایستاد.

رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال تأکید کردند: مبارزه و جهاد تمام شدنی نیست چون شیطان و جبهه شیطان همواره وجود دارد اما ممکن است در شرایط مختلف شیوه‌ها و روشهای جهاد و مبارزه متفاوت باشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: این مبارزه هنگامی به پایان خواهد رسید که جامعه بشری بتواند خود را از شَرّ جبهه استکبار و در رأس آن آمریکا که پنجه‌های خود را بر جسم و روح و فکر بشریت گسترانیده است، رهایی دهد که این کار نیز نیازمند مبارزه‌ای دشوار و طولانی و گامهای بلند خواهد بود.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: مجلس شورای اسلامی در مسائلی همچون فلسطین، سوریه و هسته‌ای موضعی مستحکم و مقتدرانه داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی جهت گیری کلی قوه مقننه را تقویت فضای کسب و کار، پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تقویت بُعد نظارتی مجلس از طریق کمیسیونهای مربوطه و یا از طریق طرح سئوال از مسئولان اجرایی، تحقیق و تفحص و دیوان محاسبات بیان کرد.

راه‌حل سیاسی برای سوریه باید از صندوق‌های رأی بیرون آید نه از اتاق‌های دربسته برخی کشورها

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین نشست رؤسای کمیسیون‌های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه در تهران اظهار داشت: ‌داستان سوریه در 3 سال گذشته داستان غم‌انگیزی است و کارنامه سیاهی برای کشورهای غربی در این زمینه دیده می‌شود، از ابتدا به همه کشورهایی که با ما رایزنی می‌کردند گفته بودیم ما با تعمیق دموکراسی در سوریه موافقیم اما نه با ارسال سلاح و کشتار مردم ولی برخی کشورها با اغراض مختلف وارد این ماجرای کثیف شدند و برخی از این کشورها تصور می‌کردند ظرف 2 الی 3 هفته می‌توانند به سوریه ضربه بزنند در حالی که این تصور خامی بود،‌ ما گفته بودیم شما چگونه این کشور را به سوی انگیزه‌هایی سوق می‌دهید و هم پول و هم سلاح به سوریه تزریق می‌کنید و شرایط این کشور را به هم می‌ریزید، جالب است کسانی که برای مردم خودشان تلاش نمی‌کردند که دموکراسی ایجاد کنند، برای مردم سوریه اشک می‌ریختند که باید در این کشور دموکراسی ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: نشست امروز در تهران نشان‌دهنده اراده کشورها برای رسیدن به راه‌حل سیاسی در سوریه است، یکی از نمودهای دموکراسی در یک کشور، برگزاری انتخابات است، ما مبارزه با تروریسم در منطقه را از راه دموکراسی دنبال می‌کنیم نه از طریق ارسال سلاح، راه حل سیاسی باید از درون صندوق‌ها بیرون بیاید نه از اتاق‌های دربسته برخی کشورها.

همچنین علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در اینجا گرد هم آمدیم که به همه جهانیان اعلام کنیم، مخالف جنگ در سوریه هستیم و تاسف خود را از تصمیم آمریکا برای ارسال سلاح پیشرفته بیشتر و آموزش تروریست‌ها اعلام و آن را محکوم می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد 4 برابری کشورهای حاضر در اجلاس تهران2 در مقایسه با اجلاس نخست، این موضوع را نشان‌دهنده این دانست که تعداد زیادی از کشورها مخالف سیاست جنگ‌افروزی در سوریه هستند.

شش محور برنامه‌ وزارت نفت برای اقتصاد مقاومتی/ لزوم همفکری مجلس و دولت برای درآمد 400 میلیارد دلاری نفت

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی مجلس، افزایش ظرفیت تولید نفت خام با تأکید بر برداشت از میادین مشترک، افزایش تولید گاز طبیعی با تأکید بر برداشت از میدان‌های مشترک، ‌جهش دوم برای افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی، افزایش و تولید صادرات فرآورده‌های نفتی، بهینه‌سازی مصرف سوخت و ایمن‌سازی تقاضا و بازارهای فروش نفت خام و فرآورده‌های نفتی را شش برنامه‌ وزارت نفت در جهت تحقق اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: در نظر داریم تولید گاز طبیعی را به 1000 میلیون متر مکعب در روز برسانیم.

وی با پیش‌بینی اضافه شدن درآمد 400 میلیارد دلاری به صنعت نفت تا سال‌های آینده گفت: اگر از هم‌اکنون برای آن فکری نکنیم و برنامه‌ای مناسب برای آن نریزیم در آخر کار فقط حسرت آن برای ما می‌ماند و ضروری است که اتاق فکری مشترک میان مجلس و دولت در مورد آن تشکیل شده و این درآمد به صندوق ذخیره ارزی نرود زیرا هاضمه بودجه عمومی کشور بسیار زیاد است و هر چه به آن بدهیم باز می‌گوید «هل من مزید».

قرائت گزارش نظارتی مجلس از عملکرد دولت یازدهم

معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه دوم نهمین دوره پارلمان را از تاریخ 7 خردادماه 92 تا 15 اردیبهشت 93 را قرائت کرد که در بخش هایی از آن آمده است:

*درصد عملکرد روسای دولت دهم و یازدهم حاکی از آن است که رعایت مهلت قانونی در ابلاغ قانون به دستگاه اجرایی و روزنامه رسمی از 10 درصد در دولت دهم به 23 درصد به دولت یازدهم افزایش یافته است.

*بررسی متوسط تأخیر رئیس جمهور در ابلاغ قوانین، نشان از کاهش 1.7 برابری این شاخص دارد، به عبارت دیگر دولت یازدهم نسبت به دولت دهم در ابلاغ قوانین مصوب، قانون‌گراتر است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها