امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149219
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۲
تعداد بازدید: 251
به گزارش خبرنگار پیروان مــوعـــود در دوشنبه به نقل از خبرگزاری «کانیوز»، از 3 تا 4 آوریل (فروردین ماه) سال جاری در «دوشنبه» ...

به گزارش خبرنگار پیروان مــوعـــود در دوشنبه به نقل از خبرگزاری «کانیوز»، از 3 تا 4 آوریل (فروردین ماه) سال جاری در «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان کنفرانسی با موضوع نقش سازمان پیمان امنیت جمعی در تامین حفاظت در برابر تهدیدات خارجی در منطقه آسیای مرکزی برگزار می‌گردد.

در این کنفرانس دانشمندان، معلمان و دانشجویان دانشگاه‌های تاجیکستان و کشورهای مستقل مشترک المنافع شرکت می‌کنند.

طی این کنفرانس همچنین در مورد مشکلات امنیتی ژئوپولتیک در منطقه، نقش سازمان پیمان امنیت جمعی در تامین حفاظت اتحادیه اقتصادی اوراسیا و عملکرد موثر آن تبادل‌نظر صورت می‌گیرد.

اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت. بیانیه تاسیس این اتحادیه در 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در «آلماتی» قزاقستان توسط رهبران آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد. عضویت گرجستان دراین اتحادیه به دنبال تصمیم رسمی روسای جمهور کشورهای عضو در 3 دسامبر 1993 (12 آذر 1382) و به دنبال درخواست «ادوارد شواردنادزه» رئیس جمهور گرجستان در 8 اکتبر1993 (16 مهر1382) صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها