امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149228
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۲
تعداد بازدید: 231
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، یک دادگاه آرژانتینی، هیئتی که مشغول بررسی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعـــود در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، یک دادگاه آرژانتینی، هیئتی که مشغول بررسی نظرات کارشناسان پیرامون مرگ «آلبرتو نیسمن» دادستان ویژه پرونده آمیا بود را به حالت تعلیق در آورد.

قاضی «فابیانا پالماگینی» که مسئول تحقیقات پیرامون مرگ «نیسمن» است، درخواست «ساندرا آررویو سالگادو» همسر سابق دادستان ویژه آمیا که همچنین یکی از شاکیان این پرونده می‌باشد را پذیرفت و اقدام به تعلیق هیئت مذکور کرد.

طبق نظر «پالماگینی»، تعلیق هیئت پزشکی با توجه به استدلال «آررویو سالگادو» صورت گرفته که علاوه بر مورد سوال قرار دادن اعضای این گروه پزشکی، بر این باور است که باید از سوی «پالماگینی» فراخوانده می‌شد نه توسط دادستان «بیبیانا فئین».

به گفته رسانه‌های محلی، همسر سابق «نیسمن» نمی‌خواهد که «روبرتو گودو» رئیس هیئت پزشکی مذکور، نقش مهمی در این مورد داشته باشد زیرا این شخص در کالبد شکافی شرکت کرده و تخصص وی در روانپزشکی می‌باشد نه در تاناتولوژی (مرگ‌شناسی).

رد اتهامات وارده از سوی «نیسمن» علیه دولت

«هکتور تیمرمن» وزیر امور خارجه آرژانتین نیز روز پنجشنبه طی نشست مطبوعاتی در گوآتمالا (در سفر دوره‌ای خود به آمریکای مرکزی) برای چندمین بار اعلام کرد که اتهامات وارده از سوی «نیسمن» علیه شخص وی و «کریستینا فرناندز کرشنر» رئیس‌جمهور این کشور آمریکای جنوبی مبنی بر ایجاد مانع در مسیر تحقیقات پیرامون انفجار مرکز یهودیان موسوم به آمیا کاملا غلط بوده است.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: هیچ چیزی مبنی بر درست بودن اتهامات مطرح شده از سوی «نیسمن» وجود ندارد، تمامی آنچه که اعلام کرده غلط است.

رئیس دستگاه دیپلماسی آرژانتین همچنین اذعان داشت که دولت این کشور، تمام سعی خود را می‌کند که عاملین این پرونده شناسایی و مجازات شوند.

«آنیبال فرناندز» رئیس کابینه دولت آرژانتین نیز طی سخنانی تصریح کرد که هیچ دلیلی وجود ندارد که ثابت کند دولت در سرپوش گذاری روی عاملین حادثه آمیا نقش داشته است.

به گزارش فارس، «نیسمن» کمی قبل از مرگ خود، رئیس‌جمهور و «هکتور تیمرمن» وزیر امور خارجه این کشور آمریکای جنوبی را به سرپوش گذاشتن روی اقدامات متهمین و مظنونین پرونده حمله به آمیا در سال 1994 میلادی محکوم کرده بود؛ این حادثه 85 کشته و بیش از 300 زخمی بر جای گذاشت.

در مقابل اتهامات وارد شده از سوی دادستان، دولت آرژانتین علاوه بر رد شکایت «نیسمن»، وی را دروغگو توصیف کرد و اقداماتش را به عملیاتی از سرویس‌های اطلاعاتی نسبت داد.

جسد بی‌جان دادستان ویژه پرونده آمیا شب 18 ژانویه (28 دی 93) به همراه یک تفنگ با کالیبر 22 در حمام محل سکونتش یافت شد.

مرگ «نیسمن» توسط مخالفین دولت و گروه‌های قدرتمند و برخی رسانه‌های ارتباط جمعی به ابزاری برای ارتباط دادن قوه مجریه با این اتفاق ناگوار تبدیل شده است.

رئیس‌جمهور آرژانتین در این خصوص اذعان داشت نسبت به این مسئله که مرگ «نیسمن» به عنوان عنصری در عملیات ضد دولتی این کشور مورد استفاده قرار گرفته متقاعد شده است.

دادستان ویژه پرونده آمیا نیز به داشتن ارتباطات مستقیم با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکایی متهم شده بود؛ اسناد منتشر شده توسط ویکی لیکس در سال 2010، ارتباطات وی را با کارمندان سفارت ایالات متحده آمریکا در «بوینوس آیرس» افشا کردند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها