امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149235
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۳
تعداد بازدید: 338
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، کارشناسان سینما اصلی‌ترین عامل فروش یک فیلم را خود فیلم  می‌دانند بدین معنی که بخشی از فروش ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، کارشناسان سینما اصلی‌ترین عامل فروش یک فیلم را خود فیلم  می‌دانند بدین معنی که بخشی از فروش فیلم‌ها مربوط به سطح کیفی آن‌ها می‌شود. اما یکی از دلایل مهم و موثر در فروش فیلم‌ها تبلیغات است که نباید از این فاکتور مهم غافل بود. در ایران تنها رسانه ملی توانایی تبلیغات گسترده و مناسب را در سطح ملی و بین‌المللی در اختیار دارد و به همین دلیل این رسانه گسترده در فروش یک اثرسینمایی بسیار موثر است. صدا و سیما برای تبلیغات آثار سینمایی دارای فاکتورهایی است که اگر فیلمی این فاکتورها را دارا باشد می‌تواند از امکانات گسترده این رسانه برخوردار شود. اگر تلویزیون تیزرهای فیلم‌ها را پخش کند و بخشی از بار تبلیغی سینما را انجام دهد می‌تواند در بالا بردن سطح فروش فیلم‌ها کمک کننده باشد. اما رسانه ملی درباره فیلم «ایران برگر» موضع مشخصی را دنبال نکرد. از زمانی که فیلم مشخص شد در اکران نوروزی جای دارد تبلیغات در شبکه های مختلف انجام شد اما به یکباره تبلیغات این فیلم که تازه جان گرفته بود تعطیل شد و  آخرین تبلیغات این فیلم در 23 اسفندماه از تلویزیون پخش شد. و این سوال را در ذهن مخاطب ایجاد کرد، چگونه ممکن است فیلمی که در شورای تلویزیون مطرح شده و توانسته اجازه تبلیغ را کسب کند به یکباره تیزر تلویزیونی خود را از دست می‌دهد؟ همچنان این علامت سوال باقی است؛ درحالی است که رسانه ملی در ایام تعطیلات نوروز هنوز هم برخی از فیلم‌های گروه هنر و تجربه را که با سیاست‌های رسانه ملی سنخیتی هم ندارند، تبلیغ می‌کند! «ایران برگر» یک فیلم مفرح و کمدی  است که توسط مسعود جعفری جوزانی ساخته شده و همانگونه که سحر جعفری جوزانی در مراسم آغازین نمایش فیلم در سینما آزادی گفت این فیلم تنها به جهت شاد کردن اوقات فراغت مخاطبین ساخته شده است تا بتوانند لحظاتی را با خانواده خود در سینما تفریح کنند.

سرتیپی: دلایل عدم پخش تیزر تلویزیونی «ایران برگر» اعلام نشد

علت عدم پخش تیزرهای تبلیغاتی ایران برگر را از علی سرتیپی مدیر عامل فیلمیران  جویا شدیم او با اشاره به فروش خوب فیلم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره علت عدم تبلیغ فیلم «ایران برگر» درایام تعطیلات نوروزی گفت: 5 تیزر را برای پخش از تلویزیون آماده کرده بودیم که همه آن‌ها مجوزهای لازم را داشت و جالب است که بالاترین میزان تیزر را هم در پخش در اختیار داشتیم اما متاسفانه پخش  تیزرها در اوایل اکران متوقف شد و هیچ دلیلی برای توقف پخش تیزرها اعلام نکردند.

رایزنی برای پخش تیزرها ادامه دارد

وی درباره مذاکره درباره پخش تیزر فیلم «ایران برگر» گفت: سازندگان اثر در حال مذاکره با تلویزیون هستند تا پخش تیزرها از سر گرفته شود.

سرتیپی  درباره فروش فیلم درتهران و استقبال مخاطبین در ایام تعطیلات گفت: ما در روزهای عادی بالاتر از 50 میلیون تومان در تهران فروش داشتیم که با وجود نداشتن تبلیغات تلویزیونی استقبال خوبی از فیلم صورت گرفته است.

مدیرعامل دفتر پخش فیلمیران در ادامه درباره استقبال مردم در شهرستان ها نیز توضیح داد: فیلم در شهرهای بزرگ با استقبال خوبی مواجه شده است در شهرهایی مانند مشهد، اصفهان، همدان، ملایر بسیار خوب دیده شده است. ملایر از جمله استان‌هایی است که گویش لری دارند اما با فیلم به خوبی ارتباط برقرار کردند.

«ایران برگر» بدون تبلیغات از مرز 400 میلیون گذشت

سرتیپی درباره فروش فیلم گفت: فروش فیلم از مرز 400 میلیون تومان گذشته است که برای فیلمی که بدون تبلیغات تلویزیونی و تنها با تبلیغات محدود شهری روی اکران است بسیار خوب است. که امیدواریم با رایزنی هایی که در حال انجام است بتوانیم تبلیغات تلویزیونی را برای فیلم داشته باشیم.

با توجه به تبلیغات پرهزینه شهری و بیلبردهای خیابانی، بهترین و موثرترین نوع تبلیغ تیزرهای تلویزیونی است که به نظر می‌رسد مدیران تصمیم گیرنده باید درباره پخش تیزرهای فیلم «ایران برگر» تجدید نظر کنند درشرایطی که تلویزیون هزینه‌های زیادی برای تولید آثار مفرح و شاد را برای پخش از شبکه‌های تلویزیونی متحمل می‌شود باید از آثاری که در جهت شادی و سرگرمی مخاطبین با وسواس و به دور از ابتذال و سطحی‌نگری ساخته شده است توجه بیشتری داشته باشد و توجه به نیاز مخاطبین به آثار سرگرم کننده و شاد در سینما پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم «ایران برگر» که توانست نظر مخاطبان را در جشنواره فیلم فجر جلب کند را از سر گیرد. 

براساس این گزارش، ایران برگر، رخ دیوانه،طعم شیرین خیال،استراحت مطلق و روباه 5 فیلم اکران اول نوروز سال 94 سینماها هستند.

انتهای پیام/ 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها