امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149247
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 721
پیروان مــوعـــود - وحید صمدی؛ عربستان سعودی، بامداد پنجنشبه 6 فروردین، حملات هوایی شدیدی را به مواضع ارتش و انصارالله یمن آغاز کرد و اساس این تجاوز ...

پیروان مــوعـــود - وحید صمدی؛

عربستان سعودی، بامداد پنجنشبه 6 فروردین، حملات هوایی شدیدی را به مواضع ارتش و انصارالله یمن آغاز کرد و اساس این تجاوز را «کمک به بازگشت رئیس‌جمهور قانونی» یمن به قدرت و درخواست کمک «عبدربه منصور هادی» اعلام کرد.

ارتش عربستان، نام این عملیات را «عاصفة الحزم» یا «توفان قاطع» گذاشت تا در نظر مردم منطقه و همه هواداران خود اقتداری را به نمایش بگذارد که تمام ناکامی‌های 4 سال اخیر عربستان سعودی از بحرین گرفته تا سوریه را یکجا جبران کند.

پایگاه روسی اسپوتنیک در تحلیلی از این عملیات این اقتدار ظاهری عربستان را پوشالین نامید و نوشت: ملیاردها دلار تسلیحاتی که غربی‌ها به عرب‌های حوزه خلیج فارس فروخته‌اند یک غرور پوشالی به وجود آورده که جایی باید تخلیه گردد. بر کسی پوشیده نیست آنچه در رسانه‌های عربی و غربی از وضعیت عموم مردم در کشورهای عربی منعکس می گردد با واقعیت 180 درجه تفاوت دارد.

شب گذشته نیز سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان این اقتدار پوشالین را به تمسخر گرفت و خطاب به آل سعود در عربستان گفت که اگر چنین شجاعتی دارید، چرا این شجاعت را خرج مبارزه با اسرائیل نمی‌کنید؟ چرا شما که می‌گویید به دادم مردم یمن می‌رسیم، چرا به داد و هوار چندین ساله ملت فلسطین نمی‌رسید که اسرائیل هنوز به آنان حمله می‌کند؟ چرا به داد مردم لبنان نرسیدید؟


بخشی از تصاویر هشتگ توفان تنبل‌ها و کنایه به آنان که در خدمت اسرائیل و آمریکا هستند

 

دبیر کل حزب الله لبنان از آل سعود و هم‌پیمانان آنها که تجاوز خود به مردم یمن را «توفان قاطع» نامیدند انتقاد کرد و گفت، شما تنبلی و کاهلی و شکست و ناکامی خود در منطقه را با سرزنش کردن ایران جبران می‌کنید و مکرر می‌گویید که ایران یمن را تسخیر کرد، عراق را گرفت و بر سوریه مسلط شد و الان می‌خواهد بر یمن سیطره پیدا کند. شما تنبل هستید و منطقه را رها کردید و طبیعی است که مردم به سوی ایرانی‌ می‌روند که کمکشان می‌کند و تنهایشان نمی‌گذارد.

ساعتی پس از این سخنان، کاربران توئیتری هشتگ «#عاصفة التنابل» (توفان تنبل‌ها)، «#عدوان التنابل» (تجاوز تنبل‌ها) و «#مملکة_التنابل_والتوابل» را به راه انداختند و عربستان سعودی را به دلیل حمله مردم یمن تقبیح کردند و اراده و قاطعیت پوشالی آل سعود را به تمسخر گرفتند.


بخشی از توئیت‌های هشتگ عاصفة_التنابل#

 

در حالی که پیروان مــوعـــود روز 26 مارس، در مقابل «عاصفة الحزم» سعودی‌ها «عاصمة العزم» به معنای پایتخت عزم و اراده را برای مقاومت و مردم یمن به کار برد، برخی سایت‌ها و رسانه‌های وابسته به جریان عرب مرتجع، مانند شبکه العربیه یک روز بعد این مفهوم را بلافاصله سرقت کردند و مدعی شدند که «عاصفة الحزم» از «عاصمة العزم» (پایتخت اراده) یعنی ریاض، برخاسته است. سامی النصف، نویسنده تحلیلی در شبکه العربیه تحت عنوان «عاصفة الحزم من عاصمة العزم» مدعی شد که ریاض پایتخت اراده است و هدف ائتلاف عربستان در یمن را با هدف ائتلاف آمریکا در عراق یکی دانست و آن را «بازگرداندن امنیت و صلح» دانست.

رژیم عربستان هر چقدر هم در یمن کودک‌کشی کند، سرانجام میخواهد بشود یکی مثل رژیم کودک‌کش صهیونیستی؛ رژیمی که برای مقاومت و مردم مقاومت در منطقه دیگر ابهت پوشالین را ندارد و از سال 2006 افسانه ارتش شکست‌ناپذیری‌اش مقابل چند صد رزمنده حزب‌الله بر باد رفت.

دبیر کل حزب‌الله لبنان خطاب به آل سعود متذکر شد که ارتش شما هر چقدر هم قوی باشد، از ارتش اسرائیل و آمریکا قوی‌تر نخواهد بود و به آنان یادآوری کرد که سرانجام ارتش آمریکا در عراق و افغانستان یا ارتش اسرائیل در غزه چه شد.

کشتار با سلاح‌های آمریکایی و جنگنده‌های «اف15» اقتدارآفرین نیست، حال هر چقدر هم که نام «توفان» و «سیلاب» و «اراده» و «قاطعیت» بر این عملیات‌های تجاوزکارانه گذاشته بشود، تغییری در اصل «تنبلی آل سعود» ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام/ص

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها