امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149276
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۰۸
تعداد بازدید: 258
بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به اظهارات اخیر اردوغان در رابطه ...

بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پیروان مــوعـــود، با اشاره به اظهارات اخیر اردوغان در رابطه با ایران گفت: اردوغان به دنبال پیشبرد و حاکم کردن نوع خاصی از اسلام سکولار در ترکیه و کشورهای عربی منطقه بود که شرایط اولیه تحقق این نوع اسلام درگیر نشدن با عربستان و اسرائیل است.

وی افزود: این پیش‌شرطی بود که قرار آن با آمریکا گذاشته شده بود، بقای نظام سوریه و بشار اسد پس از آن همه تهاجم و مخصوصاً دخالت مستقیم ترکیه این طرح توافق شده ترکیه را ناکام گذاشت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: ترکیه حمایت ایران از مردم سوریه را عامل شکست نقشه خود می‌داند.اردوغان تحقیر شده و شکست خورده ناتوان از بازسازی مقتدرانه به دنبال لفاظی علیه ملت ایران است.

وی گفت: ترکیه به خود این حق را می‌دهد که در امورات داخلی دیگر کشورها دخالت کرده و حاکمیت آنها را نقض کند ولی از ایران می‌خواهد از ملت‌های مظلوم حتی حمایت‌های معنوی و مستشاری نداشته باشد و این نشان‌دهنده تناقض و معیارهای دوگانه است.

بیرانوند گفت: ایران اسلامی هوشیار ضمن حمایت همیشگی از ملت مسلمان و مظلوم منطقه اجازه نمی‌دهد اردوغان و امثال آن گنده‌تر از دهانشان و بیشتر از حجم عقل‌شان حرف بزنند.

وی تصریح کرد: اردوغان بهتر است پیگیر انتقام کاروان حمایت غزه باشد که توسط اسرائیل کشته شد. او بهتر است سر عقل آمده و خوش‌رقصی برای آمریکا و اسرائیل را کنار بگذارد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ملت بزرگ ایران هر گونه خیمه‌شب بازی اردوغان را با دید تمسخر نگاه کرده و در عین حال به ملت مسلمان ترکیه ادای احترام می‌گذارد.

وی گفت: حمله عربستان به یمن جهت تکمیل پروژه اسلام وهابی عربستانی و جهت جایگزینی اسلام اخوانی سکولار شکست خورده ترکیه است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: عناصر وابسته یکی پس از دیگری در حال آستان‌بوسی آمریکا جهت بقای سیاسی خود هستند. نقشه شوم عربستان نیز توسط مردم یمن نقش بر آب خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: سطح امورات برخی کشورهای عربی و اسلامی به دستان کسانی است که اولا نشانی اسرائیل را ندیده و ثانیا از نتایج مقاومت غزه و حزب‌الله درس نگرفتند ولی جهت اثبات کارآمدی بر نظام سلطه جهانی مسلمان کشی را به راه می‌اندازند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها