امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149299
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۴۱
تعداد بازدید: 221
به گزارش گروه جامعه پیروان مــوعـــود، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت  با بیان اینکه به دلیل کاهش صدور ویزا و همچنین اختلال در نظم صدور ویزای ...

به گزارش گروه جامعه پیروان مــوعـــود، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت  با بیان اینکه به دلیل کاهش صدور ویزا و همچنین اختلال در نظم صدور ویزای زائران عمره مفرده اعزام این افراد از روز سوم تا 10 فروردین متوقف شده بود، گفت: اما از روز فردا با قول مسئولان حج عربستان و سفارت این کشور اعزام‌ها براساس برنامه ریزی جدید آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت بیش از 23 هزار نفر از زائران نتوانسته‌اند به سرزمین وحی اعزام شوند، گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای تغییر پرواز و جانمایی این افراد از طریق کارگزاری‌ها و دفاتر زیارتی دراستان‌های مختلف انجام شده و سه گزینه برای زائران در نظر گرفته شده بطوریکه آنها می توانند اعزام در ماه‌های رجب ، شعبان و یا رمضان را انتخاب کنند و با این جابجایی تکلیف زائران جا مانده از سفر عمره مشخص می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: البته یک امکان دیگر برای این زائران در نظر گرفته شده به گونه ای که افرادی که به هر دلیل در طی این سه ماه امکان سفر به سرزمین وحی را ندارند در اولویت اعزام نوروز آینده سال 95 قرار می گیرند.

اوحدی اظهار امیدواری کرد: با توجه به وعده مسئولان حج عربستان صدور ویزا با نظم انجام شود و پروازها براساس برنامه ریزی انجام شده ، صورت گیرد.

وی در مورد خسارت زائرانی که سفر آنها لغو شده است، گفت: تمامی خسارت این افراد برعهده شرکت‌های طرف قرار داد سعودی است و با توجه به اینکه هزینه اعزام زائران در ایام نوروز 200 هزار تومان گرانتر از زمان‌های دیگر است اگر زائران همان گروه‌های پروازی قبلی با همان درجه قیمتی را انتخاب کنند مبلغی به عنوان خسارت به آنان بازگردانده می شود.

به گفته وی، از ابتدای عملیات اعزام زائران به عمره مفرده تا کنون 370 هزار نفر به سرزمین وحی اعزام شده اند.

به گزارش فارس، اعزام زائران عمره به سرزمین وحی از 13 آذرماه سال 93 آغاز شد و قرار بود در طول عملیات حدود 800 هزار زائر اعزام شوند و اعزام‌ها نیز در سه مرحله صورت گیرد.

مرحله اول بدون مشکلی آغاز و طی آن حدود 330 هزاز نفر اعزام شدند اما از ابتدای شروع مرحله دوم که از 21 اسفند ماه آغاز شد بدلیل کاهش 50 درصدی صدور ویزا و همچنین بی نظمی در عملیات صدور ویزا سه هفته اعزام زائران با مشکل مواجه شد و طی این مدت 12 هزار نفر در قالب 88 گروه از پرواز جامانده و سفر آنان لغو شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها