امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149307
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۳۶
تعداد بازدید: 203
انصارالله کنترل فرودگاه این شهر را به دست گرفته است.
شهر عدن امروز شاهد شدیدترین درگیری‌ها بود به طوری که بیش از 100 نفر کشته شدند.

انصارالله کنترل فرودگاه این شهر را به دست گرفته است.

شهر عدن امروز شاهد شدیدترین درگیری‌ها بود به طوری که بیش از 100 نفر کشته شدند. با وجود چنین درگیری‌هایی جنبش انصارالله کنترل فرودگاه این شهر را به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود؛خبرگزاری آلمان گزارش کرد که استان عدن از بامداد امروز یکشنبه شاهد شدیدترین درگیری‌ها بود.

طبق گزارش یک منبع مطبوعاتی به خبرگزاری آلمان، این استان جنوبی یمن امروز شاهد درگیری وابسته به «عبد ربه منصور هادی»‌ رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن و نیروهای انصارالله بود.

منابع پزشکی گزارش کردند که 136 نفر طی یک روز در عدن در درگیری‌های امروز که شدیدترین درگیری‌های این شهر بود، کشته شده‌اند.

این منبع مطبوعاتی همچنین گفت که از این تعداد کشته 12 نفر از انصارالله و 4 نفر از افراد مسلح وابسته به مقاومت مردمی و حداقل 7 نفر از مردم عادی بودند.

همچنین منابع محلی به خبرگزاری آلمان (د.پ.آ) گفتند که نیروهای وابسته به انصارالله امروز بر فرودگاه بین‌المللی عدن کنترل پیدا کردند و علاوه بر این پیشرفت قابل ملاحظه‌ای به سوی منطقه «خور مکسر» (در جنوب فرودگاه) به دست آوردند.

عدن به دلیل ساحلی بودن و واقع شدن در تنگه‌ای که محل عبور بخش قابل توجهی از انرژی مصرفی در دیگر نقاط جهان است، اهمیت راهبردی بالایی دارد.

بنا بر این گزارش، گروه موسوم به کمیته‌های مردمی که وابسته به منصور هادی هستند، از مناطقی در عدن عقب‌نشنی کرده و به سوی مناطق جنوبی مجاور یا استان ابین رفته‌اند.

خبرگزاری آلمان افزود: بر خلاف ادامه عملیات عربستان به نام توفان قاطع و حمله به مقرهای نظامی انصارالله در استان‌های مختلف یمن، جنبش انصارالله امروز موفق شد پیشرفت خوبی در جنوب کشور به دست بیاورد.

از طرفی دیگر یک منبع پزشکی به خبرگزاری آلمان گفت که شمار کشته‌های انفجار انبارهای اسلحه در جبل حدید در شهر عدن به 113 کشته رسیده است که در آنان چند کودک نیز دیده می‌شود.

ظهر روز گذشته (شنبه) انفجارهای بزرگی در انبارهای سلاحی که متعلق به ارتش یمن است و عربستان آنان را هدف گرفت، عدن را لرزاند.

عربستان سعودی از پنجشنبه گذشته برای کنار زدن انصارالله از صحنه سیاسی، نظامی و امنیتی یمن، حملات هوایی شدیدی را با همراهی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس جز کشور عمان و پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا آغاز کرده است.

آخرین اخبار
پربازدید ها