امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149309
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۳۷
تعداد بازدید: 200
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، شرکت بریتیش پترولیوم روز جمعه اعلام کرد میزان اتکای اتحادیه اروپا به واردات گاز احتمالا طی دو دهه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، شرکت بریتیش پترولیوم روز جمعه اعلام کرد میزان اتکای اتحادیه اروپا به واردات گاز احتمالا طی دو دهه آینده از نصف به سه چهارم افزایش می‌یابد. این شرکت همچنین اعلام کرده است که احتمالا روسیه در این مدت سهم 30درصدی خود در تأمین گاز اتحادیه اروپا را حفظ می‌کند.

خبرگزاری رویترز با بیان اینکه این امر برای اتحادیه اروپایی که به دنبال کاهش وابستگی به روسیه است، می‌تواند دردسرساز باشد، به نقل از «اسپنسر دیل» اقتصاددان ارشد بریتیش پترولیوم نوشته است اروپا تلاش می‌کند تا به هدف افزایش اتکا به انرژی‌های تجدیدپذیر دست یابد. بر اساس اهدف تعیین‌شده برای اتحادیه اروپا، این بلوک باید تا سال 2030 سهم منابع تجدیدپذیر ار از 20درصد در سال 2020، به 27درصد تا سال 2030 برساند. 

رویترز در مورد راه‌های جبران کاهش منابع انرژی اروپا نوشته است: «دیل می‌گوید کاهش خروجی میادین گازی اروپا را می‌توان از طریق واردات از ایران و عراق و همچنین افزایش شدید گاز مایع طبیعی جبران کرد و از این طریف منابع گازی را نیز متنوع‌ کرد، با این حال سهم روسیه همچنان در سطح 30درصد باقی خواهد ماند.»

پیش از این هم اندیشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی مختلف اتحادیه اروپا بر ضرورت متنوع‌سازی منابع گازی تأکید کرده و ایران را یکی از مهم‌ترین کشورها در بحث انرژی توصیف کرده‌اند.

در گزارش روندهای جهانی 2025(Global Trends 2025) که از سوی شورای اطلاعات ملی آمریکا منتشر شده، ایران و روسیه پادشاهان انرژی دنیا در سال 2025 عنوان شده‌اند.

آلفرد مک کوی استاد دانشگاه ویسکانسین در تحلیل این گزارش می‌نویسد: «در سال 2025 ایران و روسیه بیش از نیمی از ذخایر گاز طبیعی جهان را در اختیار خواهند داشت و این امر به آنان یک اهرم فشار بسیار قوی علیه اروپای آزمند انرژی خواهد داد.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ق

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها