امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14931
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۵
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، «مهدی فرجی» مدیر شبکه یک سیما امروز در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی به تشریح برنامه‌های سیما در ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، «مهدی فرجی» مدیر شبکه یک سیما امروز در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی به تشریح برنامه‌های سیما در ماه مبارک تلویزیون پرداخت.

بنا بر این گزارش، فرجی در این مراسم گفت: پخش برنامه های تابستان و ماه مبارک رمضان از حدود خرداد ماه به تدریج آغاز شده است. البته خیز جدی ما برای تابستان است که از شنبه یک تیر خواهد بود و پخش بسیاری از برنامه‌های تابستانی رسما آغاز می‌شود.

وی افزود: ما شعاری برای تابستان و ماه مبارک رمضان انتخاب کردیم و نشاط معنوی و امید ، امید پویایی و رفاه و همدلی رئوس برنامه‌های ما است.

فرجی گفت: این شعار کلی بود که در نظر گرفته شد با نمایندگان مختلف سیما جلسات مختلفی درباره برنامه های سیما گذاشتم و تصمیم گرفتیم، سبک زندگی اسلامی ایرانی، معنوی و دینی و شاد و جذاب آموزنده و یاد دهنده مد نظر برنامه ها باشد و توجه به کیفی‌سازی مهمترین رویکردهای برنامه سازی تابستان خواهد بود.
 
مدیر شبکه یک تاکید کرد: اولویت و ملاحظاتی در برنامه های تابستان لحاظ شده که استقرار دولت جدید، تورم، شرایط اقتصادی، اعیاد شعبانیه و ماه مبارک رمضان از جمله آنها است. اولویت و ملاحظات برنامه سازی که رویکرد به اخلاق در برنامه های ماه رمضان، افطار و سحر و سخنرانی هایی که پخش می شو د رویکرد اخلاقی مورد توجه برنامه های سیما است.

وی عنوان داشت: برای پخش تلاوت یک جزء قرآن کریم در روز، یک شبکه مجازی ایجاد کرده‌ایم که در 8 شبکه و روزانه 11 نوبت تلاوت یک جزء قرآن را پخش می‌کند و همچنین سایر برنامه‌ها نیز منعطف به سمت ماه رمضان می شود از جمله ترویج فرهنگ افطاری دادن در مساجد و هیاتهاست.
 
**جشن سه روزه برای عید فطر

وی گفت:برای عید فطر نیز برنامه‌ای داریم که این عید را در یک بسته سه روزه جشن می‌گیریم.

فرجی درباره برنامه تابستان شبکه ها سیما گفت: شبکه های  مختلف جشنواره های فیلم و سریال دارند. شبکه دو در این مدت 3 جشنواره فیلم سینمایی در 3 بخش دارد که البته این جشنواره آفتاب در نیمروز پخش می‌شود . جشنواره مهتاب که در آخر شب ساعت 11:30 فیلم سینمایی خانوادگی پخش می کند و سینما صبحانه هر روز 8 تا 9:30 فیلم سینمایی پخش می کند.

مدیر شبکه یک تصریح کرد: در کنار شبکه 2 ، شبکه 3 نیز جشنواره فیلم های سینمایی سینما گلخانه را از خرداد شروع کرده و تا پایان تابستان ادامه می دهد و پخش فیلمهای طنز ایرانی و خارجی مهمترین مشخصه آن است.

فرجی افزود: شبکه چهار نیز جشنواره فیلم هایی سنیمایی دارد هر شب ساعت یک ربع به 9 شب جشنواره دارد.در ماه مبارک رمضان شبکه قران و معارف نیز جشنواره فیلم های معنا گرا  را دارند.
 
**پخش 5 سریال در ماه رمضان
 
وی گفت: اما سریال‌های مختلفی برای ماه مبارک رمضان پیش بینی شده از جمله سریال دودکش، سریال بچه‌های نسبتا بد، سریال خروس، سریال مادرانه و سریال شاید برای شما اتفاق بیافتد از جمله سریال های شبکه های سیما برای ماه مبارک رمضان است که البته بیش از باکس های موجود رمضانی است و ما حداکثر 4 فیلم پخش می‌کنیم که سیما درباره پخش آنها تصمیم می‌گیرد.
 
**پخش هفتگی سین مثل سریال

فرجی گفت: برنامه‌های ترکیبی و جنگ گونه نیز در ماه رمضان از سیما پخش می‌شود که برنامه سین مثل سریال بصورت هفتگی  پخش می شود و جنگ امروز هنوز تمام نشده داریم که  بصورت روزانه از شبکه یک پخش می‌شود./ شبکه 2 نیز  جنگ باز هم زندگی، سفید پررنگ، فرش سفید و زنده باد زندگی را در دستور کار خود دارد.

وی ادامه داد: شبکه 3 روزهای سفید، قطعه‌ای از بهشت، دوباره زندگی، نشان سفید، جنگ شاد «امروز» که 90 قسمت است و با حضور خانواده ها خواهد بود و درباره مهارت‌های زندگی و مباحث مربوط به خانواده است، برنامه پنج و ده دقیقه و برنامه تابستانی کیش و مجموعه دخترانه را خواهند داشت و مجموعه نمایشی سیما با حضور خانواده‌ها که گفت‌وگوهایی خواهند داشت که بصورت شب نشینی است. شبکه تهران نیز مجموعه جنگ‌گونه راه شب را دارد که دو سالی است برای آن برنامه‌ریزی می‌شود، شب به یاد ماندنی، وقتمون کمه و برنامه‌ها روتین این شبکه هم پخش می‌شود که البته حال و هوای رمضانی و تابستانی دارد. شبکه ورزش نیز برنامه‌های فراوانی پیش بینی کرده است مستندهای ورزشی آموزش ورزش، ورزش حرکت از نو، برنامه با کی کجا که برنامه زنده و گفت‌وگو محور و با حضور شخصیت‌های ورزشی است که جمعه پخش می‌شود و پخش بسیاری از رویدادهای ورزشی با کمترین فاصله از رویدادهای ورزشی را خواهیم داشت.

وی عنوان داشت: شبکه قرآن و معارف هم برنامه‌های زیادی دارد از جمله روزنه، خانه محبت، شب آسمانی  که بسیار پر بیننده است و برنامه راه روشن که سه شنبه ها از حرم حضرت موسی بن رضا و  چهارشنه‌ها از قم پخش می‌شود، پخش عصر انتظار نیز ادامه دارد و تمنا، حلق‌های توسل، بیان جاویدان و بسیاری از برنامه‌های دیگر که برای مردم متدین و بینندگان این شبکه تدارک دیده شده است.

وی گفت: شبکه مستند نیز کنداکتور ویژه‌ای دارد و مستندهای جدید ایران و خارجی را پخش می‌کند.شبکه سلامت و نمایش هم به طور طبیعی کار خود را ادامه می‌دهد. شبکه پویا نیز کنداکتور اصلی‌اش را در اختیار ما قرار داده که انیمیشن‌‌های جدید ایرانی و خارجی را در تابستان برای کودکان و نوجوانان پخش می‌کنند و به سرعت به جمع شبکه‌های پر بیننده می‌پیوندد. البته شبکه آموزش نیز برنامه مشاعره را در تابستان خواهد داشت، لذت نقاشی و آموزش عکاسی نیز به برنامه‌ها اضافه شده و یک سریال تکراری که پخش آن شروع شده است.
 
**مسابقات تلویزیونی در تابستان

مدیر شبکه یک درباره مسابقات تلویزیونی در تابستان نیز گفت: شبکه یک مسابقه چهار باغ، شبکه دو مسابقه نشان برتر و نوجوانی، شبکه سه مسابقه کلید و رکورد که بجز پنجشنبه و جمعه هر روز پخش می‌شود، شبکه نمایش مسابقه خنده ممنوع، شبکه چهار مسابقه علمی بعد چهارم که شنبه تا پنج شنبه پخش می‌شود، شبکه تهران با مسابقه فوت و فن و باران، شبکه قرآن با مسابقه اسراء و پخش مسابقات بین المللی قران کریم را خواهند داشت.

فرجی گفت: شبکه‌های سیما برنامه‌های طنزی نیز دارند که سریال دودکش و خروس 2 سریال طنز و شبکه 3  نیز برنامه خنده بازار و کرکر خنده را دارند ضمن اینکه شبکه سلامت 2 برنامه لبخند و اخمت را باز کن را تهیه کرده است.
 
**برنامه‌های رمضانی تلویزیون

فرجی درباره جزییات برنامه های ماه رمضان شبکه های سیما گفت: برنامه‌های ماه مبارک رمضان طبیعتا از سحر و پخش تلاوت‌های قرآن از شهرهای مختلف شروع می‌شود که از مشهد مقدس آغاز و بعد ادامه پیدا می کند از اقصی نقاط و تا ساعت های پایانی شب ادامه خواهد داشت که جدول آن اعلام می شود.

وی افزود: امسال علاوه بر قبور مقدس امامان معصوم مانند مشهد مقدس و حرم حضرت معصومه بعضی ازمساجد جامع شهرها نیز برای پخش تلاوت پیش بینی شده که روزانه یک جزء از تلاوت قران از این اماکن پخش شود. مسجد جامع یزد، حرم عبدالعظیم حسنی، مشهد مقدس،شیراز حرم حضرت احمد بن موسی، از بوشهر و شهرری و آران بیدگل مکان‌هایی هستند که انشاء الله تلاوت قرآن از آنها پخش می‌کنیم.

فرجی گفت: طرح 1447 شبکه قرآن نیز امسال در برنامه‌ها خواهد بود و همه شبکه‌ها ویژه برنامه‌هایی برای این موضوع دارند که انشاءالله مورد  استقبال مردم قرار بگیرد.

وی گفت: سال گذشته از طرح1446 استقبال خوبی شد و میلیون‌ها نفر از مخاطبان با حفظ برنامه‌هایی که پیش بینی شده بود و آیاتی که تعیین شده بود در مسابقه شرکت کردند و اعتقاد ما این است که امسال نیز مورد استقابل قرار می‌گیرد.
 
**ویژه برنامه‌های سحرگاهی

فرجی گفت: امسال برنامه ماه خدا از شبکه یک، سحر مرا صدا کن از شبکه دو و ویژه برنامه شبکه معارف و قرآن بصورت زنده پخش می‌شود و سایر شبکه‌ها برنامه تولیدی و غیر زنده پخش می‌کنند.
 
**ویژه برنامه‌های افطار
 
وی افزود: برنامه های افطار مانند سالهای گذشته ولی با کمی تفاوت پخش می شود و امسال فقط ویژه برنامه افطار از شبکه یک، شبکه سه و شبکه قرآن خواهد بود و سایر شبکه‌ها ویژه برنامه افطار بصورت جنگ و گفت و گو دارند. شهر باران از شبکه یک، ماه عسل از شبکه سه و شبکه قرآن و معارف و شبکه جام جم برای ایرانیان خارج از کشور برنامه افطار خواهند داشت.

وی گفت: البته شبکه تهران برنامه جشن رمضان را مانند هر سال خواهد داشت.

به گفته فرجی سریال‌های ماه مبارک رمضان دودکش ،بچه‌های نسبتا بد، مادرانه و شاید برای شما اتفقاق بیافتد ماه خواهند بود.
 
**پخش مستندی ویژه رزمندگان دفاع مقدس

مدیر شبکه یک همچنین از پخش مستند رکاب زنان مبلغ و شیدایی که مربوط به رزمندگان دفاع مقدس در ماه مبارک رمضان از شبکه یک به همراه مستند یک زندگی ساده خبر داد.
 
**ویژه برنامه‌های شب‌های احیاء

فرجی گفت: امسال شب های احیا ویژه برنامه هایی برقرار است که از مراکز مختلفی که مراسم برگزار می‌کنند از جمله مشهد، قم، حضرت عبدالعظیم و اماکن مذهبی تصاویر پخش می‌کنیم.

وی گفت: آنچه که برنامه های امسال را متفاوت می کند  نوآوری هایی است که داشتیم از جلمه تاسیس شبکه مجازی تلاوت قران که باعث می شود هرکس بخواهد قران را تلاوت کند هر ساعت از صبح تا شب این امکان برایش فراهم باشد.

وی افزود: پخش مسابقات و سرگرمی در ماه رمضان نیز از دیگر نوآوری‌هاست که سال‌های گذشته نبود. مسابقه کلید شبکه 3 و  سفره سلامت که شخصیت های ماندگار از خانواده‌های شهدای حوزه سلامت در آن حضور دارند. همچنین برنامه نمایش نقش عشق را نیز داریم  که با حضور بازیگران سریال امام علی علیه السلام از شبکه 3 پخش می شود و در شبکه جام جم نیز مسابقه‌ای پخش می‌شود که در چهار لوکیشن زیبا و مختلف شرکت کنندگان را بایکدیگر ارتباط می دهد. پخش مستند یک زندگی از شبکه مستند نیز کار جذاب و خوبی است. پخش فیلم‌های سینمایی معناگرا از شبکه قرار نیز سابقه نداشته و جدید است و سالهای قبل این امکان وجود نداشت که اینها همه از نوآوری های سیما برای امسال است.

به گزارش فارس، فرجی همچنین در بخش دیگری از نشست درباره برگزاری مناظره‌های انتخاباتی عنوان داشت: مناظره اول 60 درصد بیننده، مناظره دوم 64 درصد بیننده و مناظره سوم بیش از 70 درصد بیننده داشت که 85 درصد آنها معتقد بودند که رسانه ملی در این میان عدالت رسانه‌ای را رعایت کرده است.

وی گفت: البته ما در تلاشیم که برنامه‌های مناظره‌ای ما به پایان نرسد و در تدارک تهیه و تولید برنامه‌های مناظره گونه جدیدی هستیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها