امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149348
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۵
تعداد بازدید: 102
«هشام عبد المعطی»، پژوهشگر امور سیاسی عربستان در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود تاکید کرد: این امر جدیدی نیست که غرب و آمریکا ...

«هشام عبد المعطی»، پژوهشگر امور سیاسی عربستان در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود تاکید کرد: این امر جدیدی نیست که غرب و آمریکا دیکتاتوری‌های خاورمیانه را مورد حمایت قرار دهد، چراکه سیاست‌هایی که آمریکا و غرب از آنها تبعیت می‌کند، هیچ‌گاه از اصول و مبانی اخلاقی تبعیت نکرده، بلکه تنها منافع سیاسی خویش را در منطقه دنبال کرده است.

عبد المعطی تاکید کرد: نمود عیان سیاست‌های غربی و آمریکایی در منطقه نقض حقوق بشری است که عربستان سعودی امروز با حمایت‌های مالی و نظامی آمریکا و برخی از رژیم‌های مرتجع عربی مرتکب آن می‌شود و آن را به رهبر و راهبر کودتاها در منطقه و حامی تروریسم در آن تبدیل کرده است.

براین اساس این پژوهشگر عربستانی ادعاهای غرب در زمینه حمایت از دموکراسی‌ در جهان را رد کرد و گفت ک غرب و آمریکا تنها به نقض حقوق بشر در کشورهایی توجه دارند که دشمن آنها شمرده می‌شوند.

وی عربستان سعودی را متهم به قیام علیه انقلاب‌های مردمی در منطقه کرد و نمود این حمایت‌‌ها را در مصر با حمایت از کودتای السیسی علیه انقلاب مردمی مصر و همچنین انقلاب مردمی بحرین و در هم اکنون انقلاب مردمی یمن دانست.

این فعال سیاسی عربستانی بر ضرورت ادامه حمایت مادی و معنوی از انقلاب‌های مردمی منطقه مانند انقلاب مردمی بحرین و یمن تاکید و هرگونه دخالت ایران در امور داخلی این دو کشور را رد کرد و آنها را ادعاهایی دروغین و بی‌پایه و اساس دانست.

عبد المعطی گفت: در منطقه تنها یک دشمن وجود دارد و آن رژیم صهیونیستی است که باید تمام کشورهای منطقه برای مقابله با آن متحد و منسجم شوند.

انتهای پیام/ز

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها