امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149364
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۰
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست محمدجواد ظریف چهارشنبه شب به منظور شرکت در دور جدید ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست محمدجواد ظریف چهارشنبه شب به منظور شرکت در دور جدید مذاکرات هسته‌ای وارد شهر لوزان شد.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه شب در شهر لوزان بر سر یک میز به گفت‌وگو نشستند.

اخبار مرتبط با مذاکرات هسته‌ای در روز پنجشنبه 6 فروردین ماه را می‌توانید در اینجا ، روز جمعه 7 فروردین ماه را در اینجا  ، روز شنبه 8 فروردین را در اینجا  و روز یکشنبه 9 فروردین ماه را در اینجا مشاهده کنید.

اخبار مرتبط با روز دوشنبه 10 فروردین ماه نیز در بخش زیر قابل مشاهده است.

***

20:55 نماینده چین در 1+5: تازمانیکه نیاز باشد در لوزان می‌مانیم.

20:40 پایان نشست دوساعته صالحی و مونیز، معاونان و شرمن
20:25 وزیر خارجه چین: امیدواریم توافق جامع هرچه زودتر به دست آید تا مردم ایران از شر تحریم‌ها خلاص شوند.
19:25 عضو ارشد تیم مذاکره کننده با بیان اینکه مذاکرات سه‌شنبه یا چهارشنبه ادامه دارد، گفت: امیدوار هستیم تا آخر وقت امروز یا فردا بتوانیم موضوعات را به جمع بندی برسانیم؛ اما هیچ تضمینی وجود ندارد. در اکثر موضوعات راه‌حل داریم، چند موضوع است که بحث‌ها پیرامون آن باید ادامه پیدا کند.

19:22 مدیرمسئول روزنامه کیهان با هشدار نسبت به محتوای توافق احتمالی هسته‌ای گفت: باید از آقای جان کری پرسید آیا ملزم کردن ایران به همکاری با آژانس در چارچوب PMD دام جدید و خطرناکی نیست که پیش پای تیم هسته‌ای کشورمان پهن کرده‌اند؟

18:37 آغاز نشست صالحی، عراقچی، روانچی، شرمن، اشمیت و مونیز

18:20 پایان نشست وزرای خارجه 1+5 بدون ایران پس از 20 دقیقه

18:20 لاوروف لوزان را ترک کرد.

17:35 احتمال دیدار ظریف، لاورف و موگرینی

17:20 پایان دیدار موگرینی و لاوروف

17:15 وزیر خارجه چین: فردا فرصت رسیدن به توافق وجود دارد. شکافها در حال کم شدن است.
17:05 احتمالاً لاوروف نیز در نشست وزرای خارجه اروپایی شرکت خواهد کرد.

16:50 احتمال دیدار عراقچی و شرمن

16:50 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه روسیه دیدار کردند.

16:30 سرگئی لاوروف و فرانک والتر اشتاین مایر در لوزان دیدار دوجانبه‌ای ترتیب دادند که به گزارش وزارت خارجه آلمان محور این دیدار مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ بوده است.

16:05 نشست وزرای خارجه روسیه و فرانسه آغاز شد

15:47 نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس امروز دوشنبه گفت: «توافق هسته‌ای پیش رو در لوزان، نشان می‌دهد که هیچ بهایی برای تجاوز وجود ندارد بلکه برعکس ایران در حال دریافت پاداش و جایزه است».

15:36 نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس که در خاورمیانه تنها دارنده سلاح‌های اتمی است در ادامه اظهارنظرهای بی‌اساس خود، درباره «توافق پیش روی هسته‌ای در لوزان» هشدار داد.
15:30 سخنگوی وزارت خارجه انگلیس نیز گفت که هاموند به لندن برنمی‌گردد و در لوزان می‌ماند.

15:20 سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که اشتاین مایر و فابیوس قرار بوده سه‌شنبه در برلین نشست مشترکی داشته باشند ولی تا هر زمان که لازم باشد اشتاین مایر در لوزان خواهد ماند.

15:08 خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از یک دیپلمات غربی بر وجود سه موضوع عمده تاکید کرده که در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ مانع ایجاد کرده است.

14:34 بر اساس خبر منتشر شده رویترز، کاخ کرملین اعلام کرده که نشانه‌های خوبی از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به بیرون آمده است.

14:23 ریابکوف: آنچه ما را خوش بین می‌کند، قصد همه وزرا برای رسیدن به نتیجه در این دور است. ما بسیار فشرده و سخت کار می‌کنیم.

14:20 نشست معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا آغاز شد.

14:15 شنیده‌ها حاکی از آن است که وزرای خارجه سه کشور اروپایی امروز لوزان را ترک و فردا دوباره به لوزان بازمی‌گردند.

13:50 لاوروف احتمالاً عصر امروز لوزان را ترک کرده و فردا دوباره بازگردد. گفته می‌شود لاوروف برای دیدار با وزیر خارجه کشور «وانواتو» به مسکو می‌رود.
13:30 نشست معاونان وزرای خارجه 6 کشور در جریان است

13:15 دیدار دو جانبه وزرای چین و انگلیس

13:00 نشست وزرای خارجه ایران و 1+5 پایان یافت.

12:26 خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از یک منبع ایرانی گزارش داد که تعداد دقیق سانتریفیوژهای مورد نظر در توافق احتمالی هسته‌ای پس از پایان ضرب‌الاجل ماه مارس اعلام خواهد شد.

12:17 یک شبکه خبری لبنانی از طرح پیشنهاد رفع تحریم‌ها از ایران طی 4 تا 6 سال آینده از سوی غربی‌ها خبر داد.

12:09 خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی به نقل از یکی از شرکت‌کنندگان در مذاکرات هسته‌ای لوزان گزارش داد که ایران نسبت به مکانیسم برداشته شدن تحریم‌ها در مذاکرات حساسیت دارد.

11:46 وزرای خارجه ایران و 1+5 در لوزان گرد هم آمدند تا مهمترین روز این دور از مذاکرات را رقم بزنند.

10:54 آلن ایر به نقل از وزیر خارجه انگلیس: توافق هسته‌ای قابل دستیابی است.

9:08 وزیر خارجه آمریکا درباره دستیابی به توافق با ایران در این مرحله از مذاکرات هسته‌ای ابراز تردید کرد.

6:44 مقامات غربی می‌گویند ایران در برابر انتقال اورانیوم غنی‌شده به خارج از این کشور مقاومت می‌کنند و بر همین اساس رقیق‌سازی اورانیوم گزینه‌ای است که می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

6:23 هیأتی از سناتورهای آمریکایی روز یکشنبه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین با نخست‌وزیر تنها رژیم دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه و وزیر اطلاعات و امور راهبردی این رژیم درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند.

5:57 کاخ سفید در راستای ایجاد نوعی مصالحه با کنگره در موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران برای پذیرش بخش‌هایی از طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای ایران ابراز تمایل کرده است.

2:47 نشست وزرای خارجه ایران و ١+٥ ساعت ٩ صبح به وقت محلی ١١:٣٠ به وقت تهران در لوزان برگزار می شود.

2:20 وزیر خارجه انگلیس می‌گوید گفت‌‌وگوی سختی با همتای ایرانی خود درباره مسائل حل‌نشده داشته است.

1:56 برخی مقامات در گفت‌وگو با یک خبرگزاری انگلیسی مدعی شده‌اند طرف غربی در حال بررسی طرح مجاز کردن غنی‌سازی در سایت «فردو» برای مصارف پزشکی است.

1:47 رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر انرژی آمریکا با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور به گفتگو پرداختند.

1:06 دیپلمات‌های نزدیک به مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 مدعی شده‌اند غربی‌ها به دنبال حل اختلافات با روسیه درباره تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران هستند.

00:48 کارشناسان بین‌المللی ضمن تاکید بر از رونق افتادن حربه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کردند: با لغو تحریم‌ها ایران می‌تواند با بهبود اوضاع اقتصادی حتی به کشورهای دوست صادرات تسلیحاتی داشته باشد.

00:40 ظریف و هاموند وزرای خارجه ایران و انگلیس در لوزان به گفت‌وگو نشستند.

00:19 لاوروف در هنگام ورود به محل مذاکرات به خبرنگاران گفته بوده که «برای خوش بین بودن حقوق نمی‌گیرم» و جان کری در نشست دوجانبه به وی گفته «برای خوش‌بین بودن، به اندزه کافی حقوق نمی‌گیری.»

23:24 وزیر خارجه انگلیس دقایقی قبل وارد هتل محل مذاکرات در لوزان شد و قرار است ساعت 21:30 به وقت محلی با ظریف دیدار کند.

23:16 پس از رسیدن وزیر خارجه انگیس به محل مذاکرات هسته‌ای، همه وزرای خارجه 1+5 در حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بحث نشستند.

23:10 وزیر خارجه انگلیس پس از رسیدن به محل مذاکرات در لوزان سوئیس گفته که «معتقدام به توافق خواهیم رسید و لی این توافق باید بگونه‌ای باشد که ایران را از دست‌یابی به بمب اتم دور کند.»

23:01 عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای تصریح کرد: خروج مواد غنی شده از کشور در دستور کار ما نبوده و نیست.

22:49 وزیر خارجه انگلیس به عنوان آخرین وزیر خارجه کشورهای عضو 1+5 وارد محل مذاکرات هسته ای در لوزان سوئیس شد.

22:46 عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای تصریح کرد: هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است.

22:25 وزیر امور خارجه روسیه که برای پیوستن که دیگر همتایان خود در 1+5 به لوزان آمده در پاسخ به سوالی مبنی بر خوش‌بین بودن به دورنمای توافق گفته که «حقوق نمی‌گیرم که خوش‌بین باشم.»

22:24 وزرای خارجه ایران و انگلیس ساعت 24 به وقت تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها