امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149374
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 309
به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود هر بشکه نفت آمریکا در بازار های جهانی امروز با 82 سنت کاهش نسبت به روز گذشته به 48 دلار و 54 سنت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پیروان مــوعـــود هر بشکه نفت آمریکا در بازار های جهانی امروز با 82 سنت کاهش نسبت به روز گذشته به 48 دلار و 54 سنت رسید.

همچنین هر بشکه نفت برنت به قیمت 56 دلارو  41 سنت و سبد نفتی اوپک نیز براساس آخرین آمار 54 دلار و 55 سنت معامله شد.

این گزارش حاکی است هر اونس طلا نیز در بازارهای جهانی با 6 دلار و 50 سنت کاهش به 1193 دلار رسید.

به گزارش فارس قیمت نفت بعد از افزایش شدیدی که در روزهای گذشته به دلیل حمله هوایی عربستان و هم‌پیمانانش به یمن داشت روندکاهشی پیدا کرده است که  دلیل این کاهش نگرانی‌هایی است که به اعتقاد تحلیل‌گران کسری قطع صادرات نفت یمن با عرضه ذخایر موجود  قابل جبران است.

گلدمن ساچز گفته است که درگیری‌ها در یمن می‌تواند تاثیر کمتری در عرضه نفت کشورها داشته باشد چرا که این کشور سهم زیادی در صادرات ندارد.یمن روزانه حدود 145 هزار بشکه نفت صادر می‌کند.

دیگر نگرانی بازار نفت، احتمال بسته شدن تنگه باب‌المندب در این کشور بود که روزانه 3.8 میلیون بشکه نفت از این تنگه عبور می‌کند اما تحلیل‌گران معتقدند تانکرها می‌توانند مسیر آبی دیگری را به مقاصد خود انتخاب کنند.

روز گذشته قیمت نفت 5 درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش روزانه در یک ماه بود. دلیل افزایش قیمت به دلیل حمله هوایی عربستان و هم‌پیمانانش به یمن بود که نگرانی‌هایی را درباره قطع صادرات نفت به وجود آورد.

بیشترین نگرانی این بود که تنگه باب‌المندب بسته شود که روزانه حدود 3.8 میلیون بشکه نفت دیگر کشورها از این تنگه عبور می‌کند.

جاناتان بارات رئیس سرمایه‌گذاری اداره سیدنییزآیرز درباره اینکه چگونه با وجود آشوب‌های منطقه‌ای قیمت نفت می‌تواند تثبیت شود می‌گوید: در صورتی که جنگ ادامه یابد قیمت‌ها افزایش می‌یابد اما احتمال بسته شدن تنگه باب‌المندب بعید به نظر می‌رسد در صورتی که تنگه باب‌المندب هم بسته شود تانکرها می‌توانند مسیر جایگزینی را اطراف آفریقا انتخاب کنند.

تحلیل‌گران معتقدند که بیشترین تحولات قیمت نفت می‌تواند از توافق هسته‌ای بین ایران با 6 کشور دیگر شکل بگیرد که در این صورت میزان صادرات نفت جهانی افزایش خواهد یافت.

ایران و 6 کشور جهانی هم اکنون در شهر لوزان سوئیس مذاکرات هسته‌‌ای را ادامه می‌دهند.

یک تحلیل‌گر ANZ معتقد است با وجود ذخیره 30 میلیون بشکه نفت توسط ایران روی آب‌های منطقه، میزان صادرات نفت می‌تواند با سرعت بیشتری انجام شود. هر دو شرکت گلدمن و ANZ معتقدند که در صورت وجود توافق هسته‌ای احتمال افزایش افزایش صادرات و کاهش قیمت نفت قبل از نیمه دوم امسال بعید به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/آ

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار