امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149382
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۶
تعداد بازدید: 166
«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در قاهره با اشاره به اینکه تجاوز عربستان به یمن تحت ...

«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در قاهره با اشاره به اینکه تجاوز عربستان به یمن تحت هماهنگی کامل با دولت آمریکا صورت گرفته است، گفت:آمریکا برای تجاوز عربستان به خاک یمن، اطلاعات جاسوسی به آل سعود داده بود و همه هماهنگی‌ها با دولت آمریکا قبل از تجاوز انجام شد.
عبدالفتاح افزود:مشکل در جنگ علیه یمن یا الحوثی‌ها نیست اما مداخله آمریکا و حمایت آن از جنگ نشان می‌دهد که چنین جنگی به صلاح امت عربی و اسلامی نیست و هیچ گاه نمی‌توان تصور کرد که آمریکا به نفع کشورهای عربی کاری کند و به دنبال امنیت و ثبات منطقه باشد.
تحلیلگر سیاسی مصر گفت:توفان قاطع عربستان به منظور حفظ امنیت این کشور و نه حفظ امنیت و ثبات یمن صورت گرفته است و حمایت آمریکا از این جنگ نگرانی‌ها و تردیدها درباره آن را بیش‌تر کرده است.

وی افزود: یکی از برجسته‌ترین اهداف اعلام نشده تجاوز عربستان به یمن مقابله با نفوذ ایران و حفظ امنیت اسرائیل بوده است، به اعتقاد عربستان، هر کشوری که با ایران رابطه دارد و ایران در آن نفوذ دارد باید نابود شود، خواه عراق و سوریه باشد که با گروه‌های تروریستی درگیر هستند یا در لبنان که خلا ریاست جمهوری به وجود آمده و تازه‌ترین آن هم جنگ یمن است.
تحلیلگر سیاسی مصر در پایان حل سیاسی بحران یمن با حضور همه طرف‌های یمنی و بدون به حاشیه رانده شدن هیچ طرفی را خواستار شد و تاکید کرد: گفت‌وگو راه حل تشکیل کشوری قدرتمند است که قادر به حفظ امنیت و ثبات خود باشد.

انتهای پیام/ز
 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها