امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149388
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۷
تعداد بازدید: 247
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پیروان مــوعـــود، مرداد ماه سال گذشته با منوچهر محمدی مدیرگروه سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور بررسی جنایات ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پیروان مــوعـــود، مرداد ماه سال گذشته با منوچهر محمدی مدیرگروه سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور بررسی جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، مقاومت مردم علیه صهوینیسم و گسترش سلفی‌گری و تکفیر در منطقه گفت‌وگو کردیم.

محمدی در این گفت‌وگو عنوان کرد که با توجه به شرایطی که در منطقه روی داده است ما با یک پدیده جدیدی مواجهیم که آن پدیده مقاومت است امروز این مقاومت توسعه پیدا کرده حتی به افغانستان هم رسیده و به تدریج این هلال مقاومت تبدیل به یک ماه شب چهاردهم می‌شود چرا که همه منطقه را به خصوص با بیداری اسلامی در بر می‌گیرد و این وحشت صهیونیست‌ها و آمریکا را به طور جدی در منطقه ایجاد کرده است. بهانه آمریکا برای حمله به افغانستان و یازده سپتامبر توجیه مسخره‌ای بود که هیچ ارتباطی با افغانستان نداشت بنابراین اینها در عراق و سوریه شکست خوردند، هیچ کدام به پیروزی نرسیدند و منطقه باتلاقی برای آمریکا و صهیونیست‌ها شد!

مشروح این گفت‌وگو از اینجا قابل مطالعه است. گزیده‌ای از این گفت‌وگو را می‌خوانیم:

 

*مسائل و مباحث منطقه را به عنوان یک مجموعه پیچیده باید نگاه کرد، نگاه مجرد به تک تک این حوادث پاسخگو نیست لذا اعتقاد بنده این است که اگر ما یک نگاه کلان به مباحث داشته باشیم، بهتر حوادث را درک می‌کنیم.

*هنری آلفرد کیسینجر (Henry Alfred Kissinger) از نظریه‌پردازان صهیونیسم در آمریکا شهرت و نفوذ زیادی دارد یک نظریه‌ای را در سال 1359 مبنی بر اینکه «اگر می‌خواهید با انقلاب افراطی شیعی مقابله کنید، باید یک انقلاب افراطی سنی ایجاد کنید» مطرح کرد، در واقع این نظر را براساس همان طرح‌هایی که معمولاً انگلیس در دوره استعمار داشت: «تفرقه بیانداز و حکومت بکن» برای به جان هم انداختن مردم جهان مطرح کرد این نظریات در شبه‌قاره هند هم اجرایی شد، اساس این نظریات در همان زمان پایه‌ریزی شد این نظریه مورد استقبال دولتمردان آمریکا به ویژه سازمان CIA قرار گرفت که در این راستا شروع به کار اساسی برای عضوگیری و ایجاد جبهاتی برای مقابله با انقلاب اسلامی کردند، نخستین حرکتشان ایجاد طالبان در افغانستان به عنوان بال ایدئولوژیک این حرکت افراطی و القاعده هم به عنوان بال نظامی همین حرکت به راه افتاد.

*آنچه را که امروز شاهد آن هستیم دنباله همین حرکت‌هاست یعنی آنچه که به عنوان طالبان در افغانستان و پاکستان و داعش در عراق و سوریه مطرح می‌شود، همه اینها رشته‌ها و شاخه‌هایی از طالبان در دوران گذشته است. مبنای فکری این امر  هم نظریات سلفی‌گری و وهابیت بود که با استقبال از همین نظریه سلفی گری و وهابیت گروهک‌ها توسعه پیدا کرد و هزینه‌های هنگفتی در بر داشت، سازمان سیا و دولت عربستان هم برای آموزش این افراد پیش قدم شد، لذا این حرکت ایجاد شد و توسعه پیدا کرد تا اینکه ما امروز درگیر آن هستیم.

*رژیم صهیونیستی از این مسئله استقبال کرد چرا که واقعیت امر، صهیونیست هم به این جمع بندی رسیده بود که امکان برخورد با انقلاب اسلامی و آن جنبشی که به عنوان بیداری اسلامی به وجود آمده، برخورد مستقیم نیست، علتش هم این بود که روند تحولات رژیم صهیونیستی از سال 1949 به بعد تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که مرتباً رژیم صهیونیستی در همه جنگ‌ها دست بالا را داشت یعنی هم در جنگ‌های سال 1942، 1956، 1967 و 1973 اسرائیل همواره برنده بود به طور مثال در سال 1967، شش کشور عربی را در شش روز شکست داد ولی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی سیر نزولی حرکت نظامی اسرائیل آغاز شد که تا امروز هم ادامه دارد، به عبارت دیگر اسرائیل در جنگ‌های سال 1982 و 2000 لبنان، 2006، 2008، 2012 و  2014 مرتباً سیر نزولی داشته بنابراین جنگ‌های نیابتی در منطقه موجب حفظ موقعیت رژیم صهیونیستی بود و منافع او را تأمین می‌کرد و اساس سیاست استراتژی آمریکا و اسرائیل همین بود اما اکنون شرایط متفاوت شده است.

*یک اعلام خطری هم اگر یادمان باشد ملک عبدالله پادشاه اردن از خطر ایجاد هلال شیعه در منطقه داده بود که البته این اتفاق نیافتد و واقعیت امر یک مقاومت در منطقه ایجاد شد که این مقاومت هلال شیعی نیست بلکه هلال مقاومت است که به برکت انقلاب اسلامی از لبنان آغاز شد با وجود اینکه شیعیان در لبنان و سوریه در اکثریت نیستند.

*در نتیجه ما با یک پدیده جدیدی مواجهیم که آن پدیده مقاومت است امروز این مقاومت توسعه پیدا کرده حتی به افغانستان هم رسیده و به تدریج این هلال مقاومت تبدیل به یک ماه شب چهاردهم می‌شود چرا که همه منطقه را به خصوص با بیداری اسلامی در بر می‌گیرد و این وحشت صهیونیست‌ها و آمریکا را به طور جدی در منطقه ایجاد کرده است. بهانه آمریکا برای حمله به افغانستان و یازده سپتامبر توجیه مسخره‌ای بود که هیچ ارتباطی با افغانستان نداشت بنابراین اینها در عراق و سوریه شکست خوردند، هیچ کدام به پیروزی نرسیدند و منطقه باتلاقی برای آمریکا و صهیونیست‌ها شد.

*حقیقتاً رسانه‌های غربی تحت سلطه و نفوذ صهیونیسم هستند و براساس سیاست‌های کلانی که غرب برایشان تعیین می‌کند، کار می‌کنند اساس سیاست رسانه‌ها بر این است که سعی کنند حرکت‌هایی که در منطقه صورت می‌گیرد به عنوان یک حرکت تقابل میان دو مکتب شیعه و سنی نشان دهند که البته جواب نگرفتند.

*مسئله دیگر مطرح از سوی رسانه‌ها ایران هراسی و اسلام هراسی است رسانه‌های غربی سعی می‌کنند از ایران و اسلام یک چهره مشوشی ارائه بدهند که این چهره میان افکار و اندیشه‌های خود غربی‌ها طوری باشد که به سمت جهان اسلام جذب نشوند بنابراین ترور، تروریسم و افراطی‌گری را نماد اسلام و ایران می‌دانند این روش هم تا به حال جواب نداده است.

*فیلم‌های هالیوودی و رفتار غربیان نشان می‌دهد که تمام تلاششان بر این سمت است ولی ما مشاهده می‌کنیم که با وجود اینکه اینها کنترل کامل بر رسانه‌هایشان دارند و تلاش می‌کنند یک کلمه از آنچه فجایع غرب و صهیونیسم در منطقه انجام می‌دهد به مردمشان منتقل نشود ولی مردم آمریکا و انگلستان علیه آنها تظاهرات می‌کنند مقابل bbc و cnn  موضع می‌گیرند و این نشانه است که دیگر یک سویه بودن رسانه‌های غربی تأثیر خود را از دست داده و رسانه‌های غربی چاره‌ای ندارد جز اینکه مسیر خودشان را ادامه دهد.

*من زمانی که در آمریکا درس می‌خواندم در این باره مطالعه کردم و متوجه شدم که صهیونیست‌ها به طور کلی جامعه یهودی به علت قلت جمعیت برای کسب قدرت جهانی بر سه عنصر دست گذاشتند: نخست اقتصاد و ثروت (بزرگترین ثروتمندان دنیا از میان صهیونیست‌ها هستند)، دوم رسانه‌های جمعی (اکثر رسانه‌های غرب از شنیداری، دیداری تا مکتوب تحت سلطه صهیونیست‌ها هستند) و سوم دانشگاه‌ها و مراکز علمی (نخبگان علمی دانشگاه‌ها به طور عام در اختیار صهیونیست‌ها است) خاطرم می‌آید اوایل پیروزی انقلاب که من مسئول دفتر خدمات حقوق بین‌الملل بودم دنبال یک وکیل غیر یهودی در آمریکا می‌گشتیم البته پیدا نشد!

انتهای پیام/ک

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها