امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14939
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۵
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روسیه در نشست سران گروه 8 تأکید کرد در بیانیه رسمی این نشست نباید هیچ درخواستی برای استعفای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روسیه در نشست سران گروه 8 تأکید کرد در بیانیه رسمی این نشست نباید هیچ درخواستی برای استعفای بشار اسد گنجانده شود.

به گزارش راشاتودی، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت هر ماده‌ای در این سند که در آن بر سرنوشت بشار اسد تأکید شده باشد «بسیار اشتباه و مضر است و توازنِ سیاسیِ در حال شکل‌گیری برای کمک به حل و فصل تنش‌ها را بر هم خواهد زد.»

این دیپلمات روسی به خبرنگاران گفت: «ما نمی‌توانیم به شرکت‌کنندگان در کنفرانس [ژنو 2] و کسانی که در دوره انتقالی شرکت می‌کنند دیکته کنیم این فرایند به کجا ختم خواهد شدـ در این صورت آغاز این فرایند، معنایی ندارد.»

آقای ریابکوف ادامه داد: «منطق سیاست ما متفاوت است: سیاست ما بر اساس به رسمیت شناختن حق حاکمیت سوریه و ضرورت انجام حداکثر کارهای ممکن برای مردم سوریه استوار است تا بتوانند درباره آینده‌شان تصمیم سیاسی لازم را بگیرند.»

نشست گروه هشت (جی 8) روز گذشته در حالی در شهر «فرمانانگ» در ایرلند شمالی آغاز شد که بررسی اوضاع سوریه در دستور کار این نشست قرار دارد.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین از استفان هارپر، نخست وزیر کانادا که به قصد انتقاد از مواضع مسکو در قبال سوریه نشست گروه 8 در ایرلند شمالی را نشست 1+7 خوانده بود انتقاد کرد.

آقای ریابکوف تأکید کرد: «موضع سوریه در قبال بحران سوریه کاملاً با سایر اعضای گروه 8 هماهنگ است.»

ریابکوف همچنین گفت هنوز درباره اینکه بهترین راه حل برای بحران سوریه چیست اختلاف نظر وجود دارد اما شانس برگزاری دور جدیدی از مذاکرات صلح در ژنو افزایش یافته است.

در هفتم ماه می، روسیه و امریکا برای برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی در مورد سوریه توافق کردند که به نوعی پیگیری توافقات نشست ژنو بود که در ژوئن سال 2012 برگزار شد.

«اخضر ابراهیمی»، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در مسایل سوریه در هفتم ژوئن گفت که این نشست ممکن است در ماه جولای برگزار شود. در اصل قرار بود که این مذاکرات در ماه ژوئن برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها