امروز : پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 9
۱۰:۴۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 149391
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۸
تعداد بازدید: 463
مجید قدمی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پیروان مــوعـــود در خصوص مهمترین برنامه‌های انجام ...

مجید قدمی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پیروان مــوعـــود در خصوص مهمترین برنامه‌های انجام شده در سال 93، اظهار داشت: طرح سنجش 94 را 9 ماه زودتر به طور آزمایشی برای نوآموزان قبل از دبستان اجرا کردیم و نزدیک به 100 هزار نفر را تحت پوشش قرار دادیم.

وی ادامه داد: وقتی تابستان ارزیابی سنجش انجام می‌شود تا شروع سال تحصیلی فقط 3 ماه فرصت است و این زمان کمی است؛ اما با این کار 9 ماه فرصت مداخله  که در ابعاد مختلف داشتیم.

قدمی افزود: دانش آموزانی که نیاز توانبخشی دارند مانند سمعک، واکر و ویلچر به سازمان‌های مربوطه هدایت می‌شوند و یا به خانواده‌های آنها اطلاع می‌دهیم تا مراجعه کرده و مشکلاتشان برطرف شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور یادآور شد: کتاب‌های درسی نابینایان نیز باید به خط بریل تبدیل می‌شد که سعی شد مشکلاتی که از جهت تأخیر ارسال آنها وجود داشت، کمتر شود و برای سال آینده سعی می‌کنیم بالای 95 درصد کتاب‌ها به موقع به مدارس برود و 5 درصد باقیمانده نیز مربوط به کتاب‌‌های جدیدالتألیف است.

وی اضافه کرد: از جمله کارهای انجام شده در سال 93 برای دانش‌آموزان نیمه بینای کم‌توان است که اقدام لازم را برای وارد کردن دستگاه «به دید» از خارج کشور انجام داده‌ایم تا به جای درشت خط کردن کتاب،‌ دستگاهی به مدرسه بدهیم تا همان کتاب‌های عادی را درشت کنیم.

قدمی تصریح کرد: حُسن این کار این است که کتاب هر سال تغییر داده نمی‌شود؛ چرا که درشت خط کردن کتاب هزینه در بر دارد؛ البته این دستگاه با مانیتور 3 میلیون و بدون مانیتور 1.5 میلیون هزینه دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی ورزشی افزود: در طول تابستان در چند نقطه این فعالیت‌ها به صورت متمرکز برگزار شد مانند مشهد، تهران و قزوین که در رشته‌های مختلف ورزشی _فرهنگی مانند حفظ و قرائت قرآن برگزار شد.

وی بیان داشت: با کمیته ملی پاراالمپیک تفاهم‌نامه‌ای امضا شد و  به دنبال آن هستیم ورزش‌هایی که در پاراالمپیک برای قهرمانی کار می‌شود، در مدارس به آن پرداخته شود و نزدیک به 800 میلیون تومان اعتبارات برای خرید تجهیزات در حوزه توانبخشی اختصاص داده شد و نزدیک 500 میلیون تومان نیز در حوزه تجهیزات ورزشی مدارس ابلاغ شده است.

قدمی خاطر نشان کرد: بیش از 40 دوره ضمن خدمت تخصصی در تهران برگزار شد و معلمان از سراسر کشور آموزش دیدند و سال آینده نیز این دوره‌ها تخصصی‌تر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها