امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149404
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۱۹
تعداد بازدید: 207
«محمد حسین»، استاد روابط بین الملل دانشگاه قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در مصر تاکید کرد: سخن گفتن از تشکیل نیروی ...

«محمد حسین»، استاد روابط بین الملل دانشگاه قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار پیروان مــوعـــود در مصر تاکید کرد: سخن گفتن از تشکیل نیروی عربی مشترک برای مقابله با تروریسم تنها در حد گفته و سخن است و بهانه‌هایی است که اعراب به آن متوسل می‌شوند.

این استاد روابط بین الملل مصری افزود: غرب هیچ‌گاه اجازه تشکیل چنین نیرویی را به اعراب جز بر اساس خواسته‌ها و منافع خود نخواهد داد، چون این کشورهای غربی هستند که تروریسم را در منطقه اداره می‌کنند، در چنین شرایطی و با توجه به نزاع اعراب – اسرائیل چگونه ممکن است، اجازه تشکیل چنین نیرویی را بدهد.

محمد حسین گفت: در حالی‌که اعراب نمی‌توانند، برسر مسئله‌ای سیاسی با یکدیگر به توافق برسند و با هم تعامل داشته باشند، چگونه می‌توانند، نیروی نظامی مشترکی را تاسیس کنند و برسر آن به توافق برسند.

به همین دلیل وی معتقد است، تشکیل چنین نیرویی تنها در حد ایده و طرح باقی خواهد ماند و هیچ‌گاه منصه ظهور نخواهد یافت.

شماری از وزرای خارجه کشورهای عربی در نشست شرم الشیخ ایده تشکیل نیروی نظامی مشترک عربی را داده بودند که قرار بود، این ایده مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ز

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها