امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149416
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 189
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پیروان مــوعـــود، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت کاهش 55 سنتی داشت و هر بشکه آن 55 دلار و 74 سنت خرید و ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پیروان مــوعـــود، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت کاهش 55 سنتی داشت و هر بشکه آن 55 دلار و 74 سنت خرید و فروش شد.

قیمت نفت آمریکا هم با 77 سنت کاهش بشکه‌ای 47 دلار و 91 سنت خرید و فروش شد.

امروز در بازارهای جهانی قمیت بنزین هم کاهش 1.26 دلار را تجربه کرد و گالنی 178 دلار و 80 سنت خرید و فروش شد.

به گزارش رویترز احتمال توافق بین ایران و 6 قدرت جهانی که مذاکرات در لوزان سوئیس در جریان هست به کاهش قیمت نفت دامن زده است.تحلیل‌گران معتقدند در صورت توافق مذاکرات هسته‌ای افزایش صادرات نفت ایران وجود خواهد داشت.

پیش از این بیژن نامدار زنگنه گفته بود در صورت رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران میزان صادرات نفت ایران یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داشت.

پیش از این نیز برخی منابع اعلام کردند که ایران 30 میلیون بشکه روی آب‌ها ذخیره کرده است،گمانه‌زنی ها بر این است که رفع تحریم‌ها نفت زیادی را از سوی ایران به بازارهای جهانی تزریق خواهد کرد.

اما چند روز پیش نیوزویک اعلام کرد که ایران با برداشته شدن تحریم‌ها تنها 300 هزار بشکه صادرات نفت خود را و آن هم در نیمه دوم سال جاری افزایش خواهد داد و سیل صادرات به راه نمی‌افتد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها