امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149417
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 207
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
انگلیس و عربستان طی دو سال اخیر به همدیگر نزدیک شده اند و مهمترین همکاری آنها در دخالت در بحرین شروع شد و امروز انگلستان بیش از هر کشور دیگری در تشویق عربستان برای حمله به یمن موثر بوده است.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش پیروان مــوعـــود، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار نوروزی جمعی از اعضای شورای شهر تهران، ضمن اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای 5+1 گفت: پشت اتاق دربسته مذاکرات دو گروه کاملاً فعال هستند، یکی کشورهای منطقه و دیگری رسانه‌های جمعی، در نتیجه دولتمردان ما بایستی متوجه این رایزنی های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آنها چاره‌ای بیاندیشند.

 

 

وی افزود: کشورهای منطقه از طریق برخی از اعضای گروه 1+5 در حال اعمال نقطه نظرات خودشان برای تاخیر و یا ندادن امتیاز به ایران هستند. در همین زمینه اسرائیل از طریق فرانسه و عربستان از طریق انگلستان در حال رایزنی و اعمال فشار بر گفتگوها هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: انگلیس و عربستان طی دو سال اخیر به همدیگر نزدیک شده اند و مهمترین همکاری آنها در دخالت در بحرین شروع شد و امروز انگلستان بیش از هر کشور دیگری در تشویق عربستان برای حمله به یمن موثر بوده است.

وی افزود: ظاهراً انگلستان به نتیجه رسیده است تا میراثی را که طی 50 سال پیش در منطقه به آمریکا داده است بار دیگر به کمک عربستان آن را از فرزند ناخوانده خود یعنی آمریکا تحویل بگیرد.

رضایی با اشاره تاکید مقام معظم رهبری برای همدلی و همزبانی دولت و ملت، تاکید کرد: در جریان مذاکرات در جبهه ایران اختلافی وجود ندارد و همه مسئولان و جناح های سیاسی روی به نتیجه رسیدن مذاکرات1+5 موافق هستند و حمایت می کنند ولی اختلافات موجود در طرف مقابل که بخشی از آن زیر سر کارشکنی های اسرائیل و عربستان است نتیجه گیری را تا امروز به تاخیر انداخته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که تیم مذاکره کننده ایران در مرحله حساس کنونی با دست پری به کشور برگردند.

آخرین اخبار
پربازدید ها