امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149426
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 213
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «بشیر النجفی» از مراجع دینی در عراق، جنگ عربستان عربیه یمن را «تجاوزی بر خلاف شرع و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، «بشیر النجفی» از مراجع دینی در عراق، جنگ عربستان عربیه یمن را «تجاوزی بر خلاف شرع و قانون دانست».

بنا بر گزارش رسانه‌های عراقی، النجفی در بیانیه‌ای که روز دوشنبه (دیروز)‌ منتشر شد گفت، این جنگ «فعلی قطعا حرام است که بر اثر آن خون مسلمان ریخته و به حرمت همه مذاهب مسلمانان بی‌احترامی می‌شود. این جنگی بیهوده است که به امنیت منطقه و جهان اسلام صدمه می‌زند و به از هم پاشیدگی آن کمک می‌کند و به نیابت از دیگران نیروهای اصلی آن را نابود می‌کند و زیربنای اقتصادی و سیاسی و میراث انسانی آن را از بین‌ می‌برد».

این مرجع عراقی از عاملان این جنگ خواست دست از جنگ بردارند و ملت یمن را به حال خود بگذارند تا سرنوشت حکومت خودشان را خودشان تعیین کنند.

وی تاکید کرد که همه دلایل و توجیهات عربستان بر این جنگ سوالهای متعددی را برمی‌انگیزاند که تناقضاتی را به نوبه خود از عملکرد آنان به نمایش می‌گذارد.

عربستان سعودی از پنجشنبه گذشته (6 فروردین) حملات هوایی شدیدی را به نقاط مختلف یمن انجام داده است که تاکنون بیش از 100 کشته از مردم عادی یمن بر جای گذاشته است.

انتهای پیام/ص

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار