امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149460
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 361
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، بر اساس گزارش منتشرشده از ارزیابی‌های ارتش رژیم صهیونیستی درباره جنگ احتمالی آینده با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، بر اساس گزارش منتشرشده از ارزیابی‌های ارتش رژیم صهیونیستی درباره جنگ احتمالی آینده با حزب‌الله، در صورت وقوع این جنگ روزانه بین 1هزار تا 1500 راکت به سرزمین‌های اشغالی اصابت خواهد کرد.

به گزارش رویترز، بر اساس ارزیابی‌های منتشرشده ارتش رژیم صهیونیستی در صورت وقوع جنگ آینده با حزب‌الله لبنان و حملات تلافی جویانه آن، صدها نفر از ساکنان اراضی اشغالی کشته و زیرساختهای حیاتی آن هم از راکتهای مبارزان لبنانی آسیب خواهد دید.

بر اساس این ارزیابی‌ها، در صورت آغاز جنگ روزانه ۱ هزار تا ۱۵۰۰ راکت توسط حزب‌الله به اراضی اشغالی اصابت خواهد کرد که در نتیجه آن صدها نفر کشته و تاسیسات کلیدی از قبیل فرودگاه‌ها، بنادر و نیروگاه‌ها احتمالا فلج خواهد شد.

خبرگزاری رویترز ضمن انتشار این خبر گزارش داد: «سناریوی منتشرشده توسط رسانه‌های اسرائیلی حاکی از نگرانی برنامه‌ریزان و طراحان امنیتی در اسرائیل با توجه به جنگ سال ۲۰۰۶(جنگ ۳۳ روزه) است. حزب‌الله از آن زمان زرادخانه راکتی خود را گسترش داده و با کسب تجربه در میدان پیکار و نبرد در حال کمک به دمشق در مبارزه با آشوب کنونی در سوریه است».

در ادامه این گزارش با اشاره به جنگ ۳۳ روزه هم آمده است: «در جنگ سال ۲۰۰۶ شمار کشته شدگان اسرائیلی ۱۶۰ تن بود که اغلب آنها را نظامیان تشکیل می‌دادند، حال آنکه از طرف لبنان ۱۲۰۰ نفر کشته شدند که اغلب آنها غیرنظامی بودند».

انتهای پیام/

 

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها