امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149462
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 159
به مناسبت روز جمهوری اسلامی
12 فروردین 58 روز عید و یوم‌الله بوده و عید مذهبی و ملی است و اگر 22 بهمن روز پیروزی بزرگ ملت سرافراز ایران علیه رژیم ستمشاهی است.

به مناسبت روز جمهوری اسلامی

به گزارش پیروان موعود آیت‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: 12 فروردین 58 روز عید و یوم‌الله بوده و عید مذهبی و ملی است و اگر 22 بهمن روز پیروزی بزرگ ملت سرافراز ایران علیه رژیم ستمشاهی است، 12 فروردین روز بیعت ملت ایران با اسلام، مکتب اهل بیت (ع) و رهبری الهی در چارچوب نظام سیاسی اسلام و تاسیس جمهوری اسلامی است.

 

 

وی با بیان اینکه 12 فروردین روز پیروزی حقوقی، فقهی و مکتبی است، گفت: روز 22 بهمن نماد پیروزی انقلابی امام خمینی (ره) بوده، در حالی که 12 فروردین روز پیروزی، نماد مشروعیت فقهی و حقوقی نظام اسلامی و رهبری الهی آن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: 22 بهمن روز سقوط طاغوت و نقطه آغاز شکل‌دهی نظام جمهوری اسلامی بود ولی تثبیت جمهوری اسلامی در روز 12 فروردین با رای ملت صورت گرفت و در حقیقت روز 12 فروردین نقطه آغاز تاسیس نظام جمهوری اسلامی بر پایه مردم‌سالاری بود.

وی ادامه داد: 12 فروردین روز پیوند مشروعیت و مقبولیت بر پایه رای ملت و موازین فقهی بود و در واقع این روز نقطه آغاز شکل‌دهی ساختار جمهوری اسلامی ایران است.

کعبی یادآور شد: جمهوری اسلامی نظام منحصر به فردی است که ریشه در آموزه‌های اسلام ناب محمدی و سیره علوی دارد، در این روز نظریه اسلام و مکتب اهل بیت (ع) در تاسیس نظام جمهوری اسلامی و رای ملت به جمهوری اسلامی تبلور پیدا کرد.

وی با اشاره به همه پرسی و رای ملت به نظام جمهوری اسلامی در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همه پرسی و رای ملت به نظام جمهوری اسلامی در قالب فعالیت ملت در صحنه سیاسی و اجتماعی به ویژه مشارکت در انتخابات مختلف مانند انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و شورای شهر و روستا تداوم پیدا کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مردم در قالب مشارکت در انتخابات مختلف رای 12 فروردین را تداوم بخشیدند و باید در نظر داشت که مردم به اسلام، مکتب اهل بیت(ع)، ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی از طریق حضور در پای صندوق‌های رای وفادار هستند و پیشرفت در کشور به برکت جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است.

وی با بیان  اینکه اکنون نظامی شکل گرفته که بی‌نظیر است، گفت: نظام‌های موجود یا پادشاهی بوده، یا دموکراسی لیبرال است و یا نظام‌هایی است که به نام اسلام شناخته می‌شوند مانند کشورهای منطقه که سیستم آنها پادشاهی بوده و وابسته به نظام‌های بیگانه هستند ولی نظام کشور جمهوری اسلامی بوده و بر پایه استقلال، آزادی، پیشرفت و عدالت در ایران اسلامی شکل گرفته است و نظام جمهوری اسلامی استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت را عملیاتی کرده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها