امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 149465
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 174
حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: جمهوری اسلامی روزی بود که در واقع تلاش‌های نهضت امام خمینی(ره) به ثمر نشست و با رای مردم، نظامی بر اساس فرهنگ اسلامی استقرار پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: پیام روز جمهوری اسلامی استقرار نظام مردم‌سالاری دینی به جای نظام استبدادی و استعمار‌زده غیر دینی بود و پیام دوم رای بالای ملت بود که در تاریخ بی‌نظیر است.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به پیام‌های دیگر رای 98 درصدی مردم به جمهوری اسلامی گفت: این میزان رای نشانه این بود که مردمی بودن نظام و انقلاب به بالاترین درجه ممکن محقق شد و نکته دیگر یک نوع پاسخگویی به ندای امام خمینی(ره) و تبعیت از رهبری بود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه گروه‌های مختلف گزینه‌های دیگر را مطرح می‌کردند، امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد را مطرح کردند و مردم به آن رای دادند.

رجبی یادآور شد: رای مردم نشانه پیوند مستحکم رهبری و مردم بود و از سوی دیگر نظامی که رای‌گیری شد، نظام دینی بود و رهبری نظام مرجع دینی بود که این امر نشانه عمق اندیشه دینی در جامعه ما است، زیرا اکثریت مردم‌خواهان استقرار نظام دینی و اسلامی هستند.

وی ادامه داد: با این رای در دورانی که ادعا می‌شد که دین به یغما رفته و دورانش گذشته است، نظام دینی مستقر شد که معنای آن این است که دین کارآمدترین مورد در عرصه اداره جامعه و نظام سیاسی است که به‌دنبال آن قانون اساسی کاملی بر اساس مبانی دینی تدوین شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه روز جمهوی اسلامی نشانه حضور دین در عرصه زندگی اجتماعی مردم است، گفت: این تصور در نظام استکبار وجود داشت که دین در بین جوامع اسلامی به ضعف گرایش پیدا کرده، پیروان ادیان دیگر نیز جان تازه‌ای گرفتند و با این حرکت در واقع برای پیروان ادیان و ملت‌های دیگر نشاط و شادابی حاکم شد و امیدوار به حضور دین در عرصه اجتماعی شدند.

وی یادآور شد: این روز برای نهضت‌های آزادیخواه که با استکبار می‌جنگیدند، نیز دارای پیام بود، بنابراین این پیروزی را پشتوانه مستحکم برای خود دانستند و برای آنها نیز بارقه امیدی بود.

رجبی با بیان اینکه رای مردم در روز جمهوری اسلامی برای نظام استبدادی و استکباری احساس خطر و هشداری بود، گفت: با وجود تبلیغات و پشتیبانی‌های گسترده‌ای که نظام استکباری از رژیم گذشته کرده بود، ایران را منطقه امن تلقی می‌کردند، در حالی که مردم در روز جمهوری اسلامی نقشه آنها را بر هم زدند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون با وجود گذشت 35 سال مردم در انتخابات مختلف به معنای تایید نظام به‌صورت چشمگیر شرکت می‌کنند که نشان می‌دهد مردم پایبند به نظام و انقلاب هستند و از انقلاب خود جدا نشده‌اند و در حقیقت وفادار به رهبری، نظام و ارزش‌های انقلاب هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: باید علاوه بر آنکه قدردان ملتی باشیم که با فداکاری در صحنه حاضر است، باید از مقام معظم رهبری که به خوبی این نظام را از بحران‌ها عبور دادند و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و پیوند مستحکم امت و امامت را حفظ کرده‌اند، نیز قدردانی کنیم.

انتهای پیام/78003/ک40

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها